Серина Уилямс е във втори кръг на Ролан Гарос и отново ще срещне Пиронкова

Roland Garros, първи кръг

Кристи Ан – Серина Уилямс 6-7, 0-6

Серина Уилямс се класира за втория кръг на Ролан Гарос, където ще видим повторение на 1/4-финала на US Open между нея и Цветана Пиронкова. Американката надделя в два сета над своята сънародничка Кристи Ан за по-малко от два часа и така си осигури място в следващата фаза.

Мачът започна с гейм на нула за Уилямс, но след това Ан изненада своята опонентка, като показа много уверена и атакуваща игра, която ѝ помогна да стигне до пробив и да поведе с 3-1. Двете си размениха по още един гейм, преди Уилямс също да стигне до пробив и да изравни за 4-4. Осмият гейм бе много дълъг и оспорван, като трикратната шампионка на Ролан Гарос пропусна цели пет точки за пробив, преди все пак да успее да се наложи над своята сънародничка.

Ан отново излезе напред след гейм на нула, но Уилямс отново се развихри и в следващите два гейма даде само една точка на опонентката си, като по този начин поведе с 6-5. Ан обаче успя да възстанови равенството и така се стигна до тайбрек.

Serena-Williams

В него Уилямс поведе с 2-0, но Ан успя да възстанови равенството. След това обаче Уилямс доминираше напълно и спечели следващия пет точки, приключвайки тайбрека при 7-2 в своя полза.

Във втория сет нямаше никаква интрига, тъй като Уилямс показа най-добрата си игра и не остави никакви шансове на опонентката си. Носителката на 23 титли от Големия шлем не даде дори гейм на своята сънародничка и приключи сета за 30 минути, гарантирайки си място във втория кръг и нова среща с Цветана Пиронкова на мейджър турнира.