Сабаленка продължи победната си серия и е на 1/4-финал в Абу Даби

Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open, 1/8-финал

Арина Сабаленка – Онс Жабур 6-2, 6-4

Арина Сабаленка записа своята 12-а поредна победа в тура като победи Онс Жабур на 1/8-финалите на турнира в Абу Даби. Белорускинята отново не загуби сет и сравнително лесно си осигури място в следващата фаза, където ще се изправи срещу победителката от мача между Дария Касаткина и Елена Рибакина.

Сабаленка бе доста неубедителна на сервис като записа само 1 ас и цели 6 двойни грешки, докато Жабур регистрира съответно 4 и 3. За сметка на това световната №10 имаше огромно предимство по отношение на спечелените на първи сервис точки, където записа 77% успеваемост срещу 50% за Жабур, а освен това реализира и повече точки за пробив (5-2).

Сабаленка първа взе преднина в мача, но Жабур отговори с гейм на нула и възстанови равенството. Веднага след това обаче четвъртата поставена вдигна значително темпото и спечели три поредни гейма, натрупвайки комфортна преднина от 4-1. Жабур намали пасива си, но Сабаленка отново проби, като в следващите два гейма даде само една точка на тунизийката и по този начин спечели убедително сета с 6-2 след 28 минути игра.

Втората част започна с гейм на нула за Жабур, но Сабаленка реализира нов пробив и осъществи обрат за 2-1. Веднага след това обаче Жабур изигра най-силния си период в мача и спечели три поредни гейма, повеждайки с 4-2. Това обаче изобщо не разколеба Сабаленка и тя доминираше до края на мача, като не даде повече геймове на опонентката си и на два пъти проби нейния сервис за крайното 6-2, 6-4.