Сакари се справи с Гоф, лесни победи за Мугуруса и Свитолина

Мария Сакари победи Коко Гоф със 7-5, 6-2 в дербито от деня на WTA 500 турнира в Абу Даби и по този начин намери място на осминафиналите на турнира.

Ракета №1 на Гърция бе дала само 4 гейма на 16-годишната американка в мача помежду им преди няколко месеца в Ню Йорк, но в Абу Даби двубоят започна доста по-различно – с три поредни гейма, включително два пробива, в полза на Гоф.

Сакари обаче повиши нивото си и отвърна с пет последователни гейма на своята сметка, след което сервирайки за сета допусна пробив на 0. Световната №48 бе решена да обърне сета и в следващия гейм отрази сетбол преди да изравни за 5-5. Въпреки това началният удар на Гоф продължи да не работи на нужното ниво и така в последния възможен момент с четвъртия си пробив в сета Сакари поведе в резултата.

Гоф бе спечелила едва 36% от точките на първи сервис в този сет и бе ясно, че това трябва да се промени, ако иска да има успех във втората част. И въпреки че резултатът в него бе по-категоричен, то Гоф опита всичко, за да промени ситуацията и действително повиши успеваемостта си на начален удар.

Ключовият момент бе в третия гейм. В него Сакари отрази три шанса за пробив, а веднага след това на свой ред показа по-добра ефективност и реализира третата си възможност, за да поведе с 3-1.

При 5-2 тийнейджърката сервира за оставане в мача, но не издържа и след нов допуснат пробив загуби и втория си мач срещу Сакари, която е 22-а в световната ранглиста.

В следващия кръг 9-ата в схемата ще срещне 5-ата Гарбине Мугуруса. Испанката нямаше проблеми със Александра Саснович и след 6-1, 6-4 за близо 90 минути игра записа втори успех за сезона.

Към третия кръг продължава и Елина Свитолина, която победи ветеранката Вера Звонарьова с 6-4, 6-1 след 5 пробива от 6 възможности. Украинката е втора в схемата, а за нея следва мач с Екатерина Александрова, победила Хедър Уотсън със 7-5, 6-7(7), 6-3.