Серина е на полуфинал след категоричен успех над Халеп

Australian Open, 1/4-финал

Серина Уилямс – Симона Халеп 6-3, 6-3

Серина Уилямс се класира за полуфиналите на Australian Open след убедителна победа в два сета над световната №2 Симона Халеп. Носителката на седем титли в турнира изоставаше с 1-3 във втория сет, но осъществи впечатляващ обрат и се се класира за своя 40-и полуфинал на Големия шлем. Успехът бе исторически за американката, тъй като тя изравни рекорда на Роджър Федерер за най-много победи на „мейджър“ турнири (362).

В следващата фаза Уилямс ще се изправи срещу Наоми Осака в повторение на финала на US Open от 2018 г.

Американката бе по-ефективна на сервис като записа повече асове (4-0) и направи по-малко двойни грешки (1-2). Уилямс реализира шест от тринадесетте си възможности за пробив (46%), докато Халеп оползвотвори три от четирите си брейкпойнта (75%).

Уилямс започна отлично мача и поведе с 2-0 след ранен пробив, но Халеп също реализира брейк и успя да изравни. Американката обаче отново си върна контрола върху мача като записа още един пробив и поведе убедително с 5-2. Халеп намали резултата с гейм на нула, но след това Серина върна жеста и спечели първия сет с 6-3 след 38 минути игра.

Халеп спечели доста оспорвания откриващ гейм във втората част, след което проби сервиса на световната №11 и удвои аванса си. Уилямс намали резултата, но след това румънката направи резултата 3-1 в своя полза.

Веднага след това оначе Уилямс подобри значително играта си и наложи непосилно за шампионката на Уимбълдън темпо. Американката изравни резултата за 3-3, след което осъществи пълен обрат, макар да пропусна цели пет точки за пробив в седмия гейм. Уилямс продължи да играе по-добре и поведе с 5-3 след гейм на нула, а впоследствие стигна до два поредни мачбола.

Халеп отрази първия, но при втораа си възможност носителката на 23 титли от Големия шлем не допусна грешка и се класира за полуфиналите, оформяйки крайното 6-3, 6-3 след около час и половина на корта.