Су-Уей стилът не затрудни Осака по пътя към полуфиналите

Australian Open, четвъртфинал
Наоми Осака – Су-Уей Шие 6-2, 6-2

Наоми Осака е първата полуфиналистка на Australian Open 2021, след като победи Су-Уей Шие с 6-2, 6-2 за час и 6 минути игра.

На 35 години Шие за първи път достигна до четвъртфинал на турнир от Големия шлем, а преди мача Осака каза, че заради нестандартния ѝ стил на игра изобщо не очаква с нетърпение мача. „Су-Уей стилът“ обаче не успя да затрудни японката на Rod Laver Arena и така световната №3 вече очаква в следващия етап победителката от мача между Серина Уилямс и Симона Халеп, който е във вечерната сесия.

До момента Осака бе спечелила и трите си четвъртфинала в „мейджър“ турнири. Серията продължи с отлично използване на началния си удар, което ѝ позволи да премине без проблеми през повечето си сервис геймове. На първи сервис тя даде само 2 точки на съперничката и отрази общо трите брейкбола на Шие.

В същото време възпитаничката на Пол Макнами направи прекалено много непредизвикани грешки (23) и редовно бе поставяна под натиск от агресивните удари на Осака още от ретур. В хода на мача японката достигна до 12 брейкбола и реализира 4 от тях.

Първият пробив дойде за 3-1, след което ключов момент бе затвърждаването след две отразени възможности за рибрейк. Сетът приключи при нов пробив за 6-2.

Серията продължи с още три гейма за старт на втората част. При 5-2 Осака достигна до три мачбола на начален удар на съперничката и третият ѝ донесе успеха, пращайки я на полуфинал.

„Щастлива съм с начина, по който играх днес. С нея винаги е голяма битка на корта, тя е много трудна съперничка. Начинът, по който удря топката от двете страни, никога не знаеш какво ще предприеме – това я прави толкова трудна“, коментира Осака след мача и сподели, че ще гледа с интерес двубоя, определящ следващата ѝ съперничка. „Знам, че е победителката от Серина Уилямс – Симона Халеп. Така или иначе гледам всички мачове на Серина.“