Серина претърпя драматично поражение при завръщането си на Уимбълдън

Уимбълдън, първи кръг

Серина Уилямс – Хармъни Тан 5-7, 6-1, 6-7(7)

Серина Уилямс показа проблясъци и напомни за най-добрите си дни на корта, но това не бе достатъчно, за да преодолее Хармъни Тан в първия кръг на Уимбълдън. Американката бе много близо до победата след като изигра много силен втори сет и поведе с 4-0 в заключителния тайбрек, но в крайна сметка по-добрата физическа кондиция на световната №115 се оказа решаващият фактор за изхода от мача и тя записа най-голямата победа в кариерата си.

Следващата опонентка на французойката ще бъде Сара Сорибес Тормо.

Началото на мача бе по-добро за Тан, която реализира ранен пробив за 2-0. Уилямс обаче постепенно започна да показва познатото си ниво и се движеше все по-уверено по корта. Американката успя да вземе контрола върху сета като реализира два поредни пробива, правейки резултата 4-2 в своя полза.

Тан обаче се адаптира към играта на именитата си опонентка и успя да възстанови равенството, като впоследствие паритетът се запази и при 5-5. По-добрата физическа кондиция на французойката обаче оказа своето влияние и тя стигна до нов пробив, след което спаси брейкпойнт и спечели подаването си, приключвайки първия сет при 7-5.

Във втората част обаче Серина Уилямс напомни за най-добрите си дни на корта. Сервисът на американката ѝ донесе множество лесни точки, а атаките ѝ с форхенд все по-често правеха нейната опонентка безпомощна. В маратонския втори гейм, продължил почти 15 минути, Уилямс пропусна шест шанса за пробив, преди в крайна сметка да постигне целта си, а впоследствие спаси четири брейкпойнта.

Последваха два поредни гейма на 15, довели до комфортна преднина от 5-0 в полза на Уилямс. Тан успя да прекъсне серията ѝ, но не за дълго и седемкратната шампионка в турнира се наложи категорично с 6-1.

Напълно подобаващо за подобен мач, заключителният сет бе и най-интригуващият. Двете опонентки на няколко пъти си размениха водачеството, като Тан стигна до мачбол при 6-5, но Уилямс избегна опасността и доведе нещата до тайбрек.

Победата на Уилямс изглеждаше близо, след като американката реализира два поредни мини-брейка и поведе с 4-0. Тан обаче постепенно обърна развоя на гейма и пред французойката се откри нова възможност за спечелването на мача. Този път обаче тя се възпозлва от чудесния шанс и записа най-голямата победа в кариерата си, триумфирайки със 7-5, 1-6, 7-6(7) след 3 часа и 14 минути на Централния корт.