София Кенин спечели „американското дерби“ срещу Колинс и е на полуфинал в Париж

София Кенин спечели "американското дерби" срещу Колинс и е на полуфинал в Париж

Ролан Гарос, 1/4-финал

Даниъл Колинс – София Кенин 4-6, 6-4, 0-6

Колинс започна мача по възможно най-добрия начин, записвайки гейм на нула в своя полза, но Кенин изравни резултата след доста оспорван втори гейм. Колинс отново излезе напред, след като спаси точка за пробив в третия гейм, но веднага след това световната №6 все пак стигна до пробив, като спечели три поредни гейма и поведе с 4-2.

Това се оказа повратният момент в сета, тъй като Кенин не позволи на своята опонентка да застраши сериозно воадчеството ѝ и поддържаше тази разлика до края на сета, като спечели с 6-4 и поведе в мача.

Sofia-Kenin

Вторият сет започна по аналогичен начин, като Колинс поведе с 2-1, но Кенин отново осъществи обрат и поведе с 3-2. За разлика от първия сет обаче този път Колинс реагира чудесна в трудната ситуация и реализира пробив, след който 57-мата в света направи резултата 4-3 в своя полза.

Кенин изравни след гейм на нула, но Колинс отново излезе напред в резултата и поведе с 5-4. В десетия гейм и двете опонентки дадоха всичко от себе си, като Кенин спаси три сетбола, но Колинс също показа страхотен характер и продължи да се бори, като в крайна сметка това поведение ѝ донесе успех и така мачът стигна до заключителен трети сет.

Danielle Collins

За съжаление той изобщо не бе толкова интересен и оспорван, колкото първите два. Веднага след края на втората част Колинс поиска медицинско прекъсване и напусна корта за няколко минути, за да ѝ бъде оказана помощ.

Макар да не стана ясно какъв точно е проблемът, до края на мача Колинс бе само фигурант на корта. Кенин започна с гейм на нула, а Колинс спечели повече от една точка в само два от геймовете в сета. Шампионката на Australian Open играеше все по-целеустремено с всеки изминал гейм и спечели безпроблемно сета с 6-0 след само 25 минути игра.

По този начин Кенин се класира на полуфинала, който е неин първи на Ролан Гарос и общо втори на Големия шлем. Там американката ще се изправи срещу двукратната шампионка на Уимбълдън Петра Квитова, която също се намира в прекрасна форма и все още няма загубен сет от началото на турнира.