Уилямс надделя над Осака на демонстративния турнир в Аделаида

A Day At The Drive (Аделаида)

Серина Уилямс – Наоми Осака 6-2, 2-6, 10-7

Серина Уилямс победи Наоми Осака в първи мач от схемата при жените на демонстративния турнир в Аделаида. Двете шампионки от Големия шлем зарадваха феновете с тенис от най-висока класа, като Уилямс отново показа, че все още може да се конкурира с младите звезди в тура.

Осака записа повече асове в мача (3-2), но и направи повече двойни грешки (5-3). И двете опонентки реализираха по две точки за пробив, но в крайна сметка лекото предимство на Уилямс по отношение на спечелените на втори сервис точки се оказа решаващо за нейния успех.

Мачът започна с гейм на нула за американката, но Осака не позволи на своята опонентка да пробие и изравни резултата. Двете си размениха по още един гейм на нула, след което Уилямс изигра най-силния си период в срещата. Световната №11 доминираше категорично до края на сета и спечели следващите четири гейма, като по този начин триумфира в първата част след само 22 минути игра.

Противно на развитието на мача вторият сет започна много по-добре за Осака, която поведе с 2-0 след ранен пробив. Уилямс намали пасива си след гейм на нула, но японката върна жеста, а впоследствие за втори път проби сервиса на опонентката си.

Осака продължи да играе по-добре и спечели трети пореден гейм, след което Уилямс най-после успя да прекъсне серията на световната №3 и намали резултата на 5-2. Това обаче изобщо не разколеба Осака и тя спечели следващия гейм на нула, довеждайки мача до тайбрек.

В неговото начало Осака на два пъти излезе напред в резултата, но Уилямс осъществи обрат и поведе с 4-2. Японката успя да намали изоставането си на 5-4, но след това Уиялмс реализира четири безответни точки и по този начин стигна до пет поредни мачбола.

Осака показа шампионския си харектер и спаси първите три, но при четвъртия си опит Уилямс все пак успя да стигне до победата, оформяйки крайното 6-2, 2-6, 10-7 в своя полза след 57 минути на корта.

„Благодаря на всички ви, че ни приехте. Не бяхме играли пред публика от повече от година, което е наистина дълго време. Чудесно е, че ни се доверихте. Много сме щастливи да бъдем тук и сега виждаме, че си е струвало“ каза американката в интервюто след мача.