Азаренка и Кербер записаха победи на старта в Берлин

Bett1Open, първи кръг

Виктория Азаренка – Андреа Петкович 6-4, 7-6(2)

Анджелик Кербер – Мисаки Дой 6-2, 6-1

Виктория Азаренка започна участието си на WTA 500 турнира в Берлин с победа в два сета над Андреа Петкович. Белорускинята изоставаше с 4-1 във втория сет, но въпреки това не позволи на опонентка са ида ѝ отнеме контрола върху случващото се на корта и записа чиста победа.

В следващата фаза ще видим сблъсък на „мейджър“ шампионки между Азаренка и Анджелик Кербер.

Световната №16 пропусна три поредни брейкпойнта в първия гейм и позволи на Петкович да поведе, но след това възстанови равенството. Германката отново излезе напред в резултата след още една пропиляна възможност за пробив от страна на Азаренка, след което обаче белорускинята осъществи първия пробив в мача и направи резултата 4-2 в своя полза.

Двете си размениха по още един гейм, а в деветия пред Азаренка се откриха два поредни сетпойнта. Тя обаче не успя да се възползва от чудесната възможност и Петкович отново редуцира пасива си. В следващия гейм германката отрази още един сетбол, но малко след това втората ракета на Беларус все пак успя да приключи сета при 6-4.

Противно на развитието на мача до момента, Петкович реализира ранен пробив във втория сет и поведе с 2-0. Азаренка намали изоставането си, но след това германката записа нов брейк и натрупа аванс от 4-1. Световната №16 върна интригата като проби за 4-3, но Петкович прекъсна серията ѝ и се доближи на гейм от спечелването на сета.

Азаренка обаче не позволи това да се случи и спечели два поредни гейма на 15, като по този начин възстанови равенството при 5-5. Петкович обаче отново поведе, след което на три пъти стигна до сетпойнт. Нейната опонентка обаче успя да избегне опасността и да спечели подаването си и така се стигна до тайбрек.

В него Азаренка наложи непосилно за Петкович темпо и сравнително лесно стигна до пет поредни мачбола. Първият бе спасен от германката, но преднината на двукратната шампионка от Големия шлем бе твърде голяма и тя спечели с 6-4, 7-6(2) след 1 час и 46 минути на корта.

Малко след това нейната бъдеща опонентка Анджелик Кербер зарадва германските фенове с убедителна победа над 81-вата в света Мисаки Дой. Германката не остави никакви шансове на своята опонентка и приключи сблъсъка само за 63 минути.

Кербер започна много агресивно мача и в първите три гейма даде само една точка на своята опонентка, а в четвъртия сапси брейкпойнт и увеличи аванса си на 4-0. Трикратната шампионка от Големия шлем запази тази разлика при 5-1, но в седмия гейм пропусна два сетбола и Дой редуцира пасива си. Кербер обаче не повтори тази грешка и спечели следващото си подаване на нула, надделявайки с 6-2 в първата част.

Във втория сет германката отново записа ранен пробив, но този път Дой върна интригата като намали резултата на 2-1. Това обаче бе последният позитивен момент за нея в днешния мач. Следващите четири гейма бяха дълги и оспорвани, но въпреки усилията на японката всички те бяха спечелени от Кербер, която триумфира категорично с 6-2, 6-1.