Азаренка надделя над Корне и достигна до 1/4-финалите в Бад Хомбург

Viking International Eastbourne, осминафинал

Виктория Азаренка – Ализе Корне 6-4, 3-6, 7-6(7)

Виктория Азаренка се класира за 1/4-финалите на WTA 250 турнира в Бад Хомбург след драматична победа над световната №56 Ализе Корне. Двукратната шампионка на Australian Open притесни своите почитатели, след като в заключителния сет поиска медицинско прекъсване и напусна корта, но впоследствие успя да се завърне в игра и да триумфира над французойката.

В следващата фаза белорускинята ще се изправи срещу седмата в схемата Сара Сорибес Тормо, която по-рано днес победи Мисаки Дой.

Азаренка успя да пробие още в първия гейм, но Корне върна жеста, след което затвърди брейка и поведе с 2-1. Световната №14 обаче вдигна значително темпото и в следващите три гейма даде само четири точки на своята опонентка, повеждайки с 4-2. Корне редуцира пасива си, но в осмия гейм пропусна две точки за пробив и Азаренка възстанови разликата от два гейма при 5-3.

Корне обаче отново намали резултата, след като отрази сетбол, а в десетия гейм Азаренка пропусна още една възможност да приключи сета. Въпреки това белорускинята не позволи на опонентката си да ѝ отнеме контрола върху играта и спечели първата част с 6-4.

Противно на развитието на играта до този момент, вторият сет започна много по-добре за Корне, която реализира ранен пробив и натрупа комфортен аванс от 3-0. Азаренка опита да отговори на предизвикателството, но брейкът на французойката се оказа единственият сет и тя надделя с 6-3, като по този начин изравни резултата в мача.

В заключителния сет поставената под №2 белорускиня отново взе инициативата и започна да демонстрира много бърза и технична игра, с която изненада неприятно своята опонентка и поведе с 3-0. Корне обаче намали резултата, а след четвъртия гейм Азаренка поиска медицинско прекъсване заради болка в коремните мускули и напусна корта за около 10 минути.

При подноваването на играта Корне постави под много сериозно напрежение втората ракета на Беларус и осъществи пълен обрат за 4-3. Азаренка обаче отново започна да демонстрира обичайното си ниво и си върна водачеството, а при 5-4 стигна до два поредни мачбола. Те обаче бяха спасени от френската тенисистка, която спечели гейма, а впоследствие проби за 6-5. Световната №14 обаче върна брейка, след като Корне също пропусна две възможности да приключи мача, и сблъсъкът трябваше да бъде решен след тайбрек.

В него Корне взе инициативата и на два пъти стигна до мачпойнт, но Азаренка успя да избегне опасността. Малко по-късно пред белорускинята се откри нов мачбол, който тя реализира и по този начин победи с 6-4, 3-6, 7-6(9) след почти три часа на корта.