Зверев нямаше проблеми в първия си мач на Уимбълдън

Уимбълдън, първи кръг

Александър Зверев – Талон Грикспур 6-3, 6-4, 6-1

Александър Зверев започна участието си на Уимбълдън с убедителна победа над намиращия се на 124-о място в световната ранглсита Талон Грикспур. Германецът изигра най-силния си мач от началото на сезона на трева и не остави никакви шансове на опонента си, приключвайки сблъсъка за 97 минути.

В следващата фаза световният №6 ще се изправи срещу победителя от мача между Тенис Сандгрен и Норберт Гомбос.

Едно от най-силните оръжия на Зверев в днешния мач бе сервисът, като германецът записа 20 аса срещу само три на Грикспур. Полуфиналистът от Ролан Гарос регистрира повече уинъри (34-18) и по-малко непредизвикани грешки от своя опонент (18-27), като освен това реализираните пробиви бяха 7-2 в полза на Зверев.

Зверев пое контрола върху играта от самото начало, като поведе с 3-0 след ранен пробив. Грикспур намали резултата, но германецът реализира нов брейк за 5-1. Четвъртият в схемата си позволи отпускане и в следващите два гейма спечели само една точка, но впоследствие успя да прекъсне серията на опонента си и да спечели първия сет с 6-3.

Вторият сет започна така, както и първият – Зверев на два пъти проби сервиса на Грикспур и натрупа комфортен аванс от 3-0. Световният №124 обаче също реализира пробив, след което успя да затвърди брейка и редуцира пасива си до 3-2. Зверев си върна инициативата като спечели шестия гейм, а до края на сета никой от двамата не стигна до нова възможност за пробив и германецът удвои преднината си в мача след 6-4.

Зверев поведе с 2-0 в третата част, но Грикспур редуцира пасива си с гейм на нула. Това обаче се оказа последият позитивен момент за него в днешния сблъсък. Четвъртият в схемата наложи непосилно за своя опонент темпо и триумфира с 6-3, 6-4, 6-1, осигурявайки си място в следващата фаза.