Зверев ще играе с Надал след успех над Еванс

Miami Open, трети кръг

Александър Зверев – Даниел Еванс 6-3, 7-6(3)

Александър Зверев победи в два сета една от изненадите в сезона на клей – Даниел Еванс, и така се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид, където ще играе срещу Рафаел Надал в петък.

Германецът стигна до успеха с много висок процент на спечелени точки на първи сервис (80%) като се справяше добре и на втори (56%), което му позволи да премине през мача, допускайки само един пробив, при двете възможности на съперника, като в същото време на свой ред проби два пъти от четири брейкбола. Двубоят бе на високо ниво, като Зверев реализира 29 уинъра спрямо 20 непредизвикани грешки, а Еванс също бе с положително съотношение – 16 спрямо 13.

Британецът, който в Монте Карло отстрани Новак Джокович, започна мача с пробив, но оттам насетне последваха четири поредни гейма в полза на Зверев, които решиха изхода на първия сет.

Във втората част двамата печелеха подаванията си, като британецът отрази единствения брейкбол при 4-4. Закономерно се стигна до тайбрек, в който от 2-3 Зверев спечели следващите 5 разигравания и така стигна до топ 8 в Мадрид за четвърти път от четири участия, сред които върхът беше титлата му от 2018 година.

Сблъсъкът между Зверев и Надал ще бъде осми в тяхното съперничество, като испанецът води с 5-2 победи, включително и трите им мача на клей до момента.

В същото време до топ 8 достигна и Матео Беретини, който победи със 7-6(4), 6-4 Федерико Делбонис, за да оформи мач на четвъртфинал срещу Кристиан Гарин.