Зверев започна участието си в Мадрид с победа над Нишикори

Mutua Madrid Open, втори кръг

Александър Зверев – Кей Нишикори 6-3, 6-2

Александър Зверев записа убедителна победа над Кей Нишикори в първия си мач на тазгодишното издание на Мастърс турнира в Мадрид. Германецът показа известни колебания в средата на първия сет, но въпреки това владееше инициативата през почти целия двубой и заслужено намери място на 1/8-финалите в надпреварата.

Там негов опонент ще бъде победителят от мача между Джон Милман и Даниел Еванс.

Зверев записа пет аса, докато Нишикори не успя да реализира нито един, като освен това германецът не направи нито една двойна грешка в мача. Световният №6 бе по-резултатен както на сервис (35-28), така и на ретур (26-14) и реализира четири от десетте си брейкпойнта (40%), а Нишикори оползотвори само една от трите възможности за пробив, до които достигна (33%).

Мачът започна с гейм за Зверев, но след това германецът пропусна четири брейкпойнта и позволи на Нишикори да изравни резултата. Впоследствие двамата си размениха по един гейм на нула, след което японецът реализира първия пробив в мача и поведе с 3-2.

Зверев обаче бързо възстанови равенството, след което затвърди пробива си и отново излезе напред в резултата при 4-3. Първата ракета на Германия увеличи преднината си, като проби за втори път сервиса на своя опонент, след което приключи сета с гейм на нула, надделявайки с 6-3.

Нишикори поведе в началото на втората част, но това не продължи дълго. Вдъхновеният Зверев демонстрираше все по-динамична и агресивна игра, благодарение на която успя сравнително лесно да обърне резултата и да поведе с 3-1. Нишикори редуцира пасива си, но след това поставеният под №5 германец отново направи серия от три поредни спечелени гейма. Вторият сет приключи така, както и първият – с гейм на нула за Зверев, който триумфира с 6-3, 6-2 след 75 минути на корта.