Анди Мъри се завърна с победа в Куинс

Cinch Championships, първи кръг

Анди Мъри – Беноа Пер 6-3, 6-2

Анди Мъри започна участието си на тазгодишния турнир в Куинс с убедителна победа над световния №46 Беноа Пер. По този начин британецът прекъсна негативната си серия от две поредни загуби в турнира, след като отпадна още на старта през 2017 и 2018 г. Преди днешния мач последният успех на двукратния олимпийски шампион в надпреварата датираше от 2016 г., когато победи Милош Раонич на финала.

В следващата фаза Мъри ще се изправи срещу възможно най-трудния опонент – поставения под №1 Матео Беретини, който по-рано днес победи Стефано Травалия.

Бившият №1 в света беше по-резултатен от своя опонент както на сервис (36-25), така и на ретур (19-16). Британецът беше безупречен при възможностите си за пробив и реализира три от три, докато Пер беше на другата крайност и нито веднъж не достигна до брейкпойнт.

И двамата спечелиха първите си сервис геймове, след което Мъри вдигна значително темпото и успя да натрупа аванс от 4-1. Пер опита да отговори на предизвикателството, но пробивът на британеца се оказа единственият в сета и той продължи да поддържа разликата от три гейма, като по този начин спечели първата част с 6-3.

Пер поведе на два пъти в началото на втория сет, но Мъри не му позволи да се откъсне в резултата и успяваше да изравни. Подобно на първия сет, бившият №1 в света бе този, който успя да пробие пръв, след което увеличи преднината си на 4-2. В седмия гейм, който не най-дългият и оспорван в мача, Мъри спаси няколко геймбола и записа нов пробив, правейки сериозна крачка към победата. Тя стана факт няколко минути по-късно, след като двукратният шампион на Уимбълдън спечели подаването си на 15 и оформи крайнтоо 6-3, 6-2 след едва 63 минути на корта.