Чорич прекрати похода на Нишикори в Ротердам

ABN AMRO World Tennis Tournament, 1/4-финал

Борна Чорич – Кей Нишикори 7-6(2), 7-6(4)

Световният №26 Борна Чорич се класира за полуфиналите на ATP 500 турнира в Ротердам след като победи 45-ия в ранглистата Кей Нишикори. Мачът бе много равностоен, като и двата сета стигнаха до тайбрек, но хърватинът показа повече хладнокръвие в ключовите моменти.

На полуфинала Чорич ще се изправи срещу Мартон Фучович, който в предходната фаза елиминира Томи Пол.

Чорич и Нишикори реализираха по два пробива в хода на мача, но хъравтинът бе много по-ефективен на сервис, като записа 11 аса срещу само един на японеца. Другият ключов компонент за успеха на Чорич бяха спечелените на ретур точки (28-19).

Още в първия гейм Нишикори стигна до три поредни брейкпойнта, но всички те бяха отразени от неговия опонент, който поведе в резултата. Бившият №4 в света изравни, но хърватинът отново взе преднина като спечели третия гейм на нула.

Нишикори осъществи първия пробив в мача и обърна резултата, повеждайки с 3-2, но в шестия гейм също допусна Чорич да пробие сервиса му и да възстанови равенството. До края на сета и двамата опоненти не допуснаха грешка при своите подавания и така се стигна до тайбрек.

В него японецът поведе с 2-1, но след това Чорич реализира шест безответни точки и по този начин надделя със 7-6(2) в първата част.

Вторият сет започна отлично за хърватина, който реализира пробив още в първия гейм, след което удвои преднината си. Нишикори обаче отново показа своята борбеност и непримиримост и осъществи пълен обрат, повеждайки с 3-2.

Чорич възстанови равенството, но в седмия гейм пропусна брейкпойнт и позволи на опонента си отново да излезе напред в резултата. Хърватинът отново изравни за 4-4, след което резултатът се движеше гейм за гейм и този сет също трябваше да бъде решен след тайбрек.

Той започна добре за Чорич, който поведе с 2-0, но Нишикори вдигна значително темпото и направи резултата 4-2 в своя полза. Хърватинът обаче отговори на предизвикателството на именития си опонент и спечели пет поредни точки, оформяйки крайното 7-6(2), 7-6(4) след малко над 2 часа игра.