Едва ходещият Медведев оцеля срещу Попирин, Синер обърна Хачанов

Miami Open, трети кръг

Даниил Медведев – Алексей Попирин 7-6(3), 6-7(9), 6-4

№1 Даниил Медведев имаше много труден мач, но все пак продължава към осминафиналите на Miami Open след 7-6(3), 6-7(9), 6-4 срещу Алексей Попирин в мач, продължил близо 3 часа.

Руснакът можеше да стигне до успеха много по-лесно, след като във втория сет сервираше при 5-3, а при 5-4 след допуснатия пробив на 0 имаше три последователни мачбола на сервис на австралиеца, но Попирин намери начин да се измъкне, след което с маратонски тайбрек и 11-9 в него да вкара мача в решителна част.

В нея драмата дойде най-вече от физическото състояние на световния №2. Той успя да стигне до скъпоценния пробив за 4-3, но малко след това тялото му го предаде и той започна да получава крампи и едва се движеше по корта. Все пак в следващите си два сервис гейма Медведев разчиташе на сервиса и на бързи комбинации след ретур, с което успя да се добере до победата.

„Това е една от най-сладките победи в кариерата ми, защото крампирах ужасно в третия сет. Едно е да крампираш, когато си напред (в резултата), но аз започнах да крампирам преди това. Беше трудно да спечеля в тези условия“, коментира финалистът от Australian Open. „В същото време трябваше да спечеля в два сета и нямаше да говори за крампиране. Както и да е, важен е резултатът и съм щастлив, че успях да мина през всички трудности в този луд мач.“

По подобен начин до успеха стигна и Яник Синер. Италианецът също имаше физически проблеми и трудно се движеше, но въпреки това успя да отстрани Карен Хачанов след обрат – 4-6, 7-6(2), 6-4. Пред италианеца се открива и голям шанс за място на четвъртфинал като за целта той ще трябва да победи Емил Руусувори. Финландецът, който кръг по-рано отстрани №3 в схемата Александър Зверев, сега се справи и с Микаел Имер след 4-6, 6-1, 7-5 в мач, изпълнен с пробиви, в който 21-годишният Руусувори сервираше за спечелване на мача три пъти преди да стигне до успеха.