Медведев започна слабо, но успя да се наложи над Томи Пол

Ролан Гарос, втори кръг

Даниил Медведев – Томи Пол 3-6, 6-1, 6-4, 6-3

Даниил Медведев записа нов личен рекорд на Ролан Гарос, достигайки до третия кръг на надпреварата. Руснакът, за когото това е едва втора победа в турнира, загуби първия сет и изглеждаше, че участието му и тази година ще приключи безславно. Впоследствие обаче двукратният финалист от Големия шлем заигра значително по-добре и заслужено продължава напред в турнира.

В трети кръг световният №2 ще се изправи срещу друг американец – полуфиналиста от Мастърса в Рим Райли Опелка.

Пол завърши с минимално предимство по отношение на спечелените на сервис точки (59-58), но за сметка на това Медведев имаше сериозен превес при тези на ретур (58-31). Руснакът имаше 15 възможности за пробив и оползотвори осем от тях (53%), докато Пол реализира четири от своите шест брейкпойнта (67%).

Играчът, който взе инициативата в началото на мача, бе Пол. Американецът успя на два пъти да поведе, но Медведев съумяваше да изравни. Световният №52 обаче не се поддаде на натиска на именития си опонент и отново излезе напред в резултата, след което записа първия пробив в мача и увеличи преднината си на 4-2.

Пол спечели трети пореден гейм, преди Медведев да прекъсне серията му и да намали изоставането си. Впоследствие американецът пропиля два сетбола, а малко по-късно му се наложи да спасява точка за пробив на световния №2. Пол пропусна трети сетпойнт, но в крайна сметка успя да спечели маратонския девети гейм и надделя с 6-3 в първата част.

В началото на втория сет обаче Медведев взе нещата в свои ръце и първата почивка дойде при резултат 3-0 в полза на руснака. Пол успя да намали изоставането си, но след това финалистът от Australian Open отново направи серия от три поредни спечелени гейма, в които даде само две точки на американеца, и спечели убедително втората част с 6-1 само за 25 минути.

Медведев пропусна три поредни брейкпойнта в началото на третия сет, но въпреки това успя да реализира ранен пробив, който затвърди с гейм на нула и по този начин направи резултата 2-0 в своя полза. Двамата си размениха по един гейм, след което Пол успя да върне пробива и да възстанови равенството при 3-3.

Медведев обаче успя да си върне контрола върху играта и отново проби сервиса на американеца, след което спечели убедително подаването си и така направи резултата 5-3 в своя полза. Пол намали изоставането си с гейм на нула, но Медведев веднага върна жеста и по този начин приключи сета при 6-4 в своя полза.

Преди турнира Медведев каза, че на кортовете в Париж се чувства така, сякаш играе на хард, а не на клей, и представянето му в четвъртия сет бе красноречиво доказателство за това. Руснакът доминираше напълно, като в първите четири гейма само два пъти позволи на Пол да поведе в точките и успя сравнително лесно да натрупа комфортна преднина от 4-0.

Пол отказа да се предаде и успя да реализира пробив, с който намали изоставането си на 4-2. Медведев обаче прекъсна серията на опонента си с гейм на нула и направи много важна крачка към победата. Американецът прояви непримиримост и отново редуцира пасива си, след като в осмия гейм спаси два поредни мачбола, но след това Медведев записа пробив на нула, с който оформи крайното 3-6, 6-1, 6-4, 6-3 след 2 часа и 21 минути игра на „Филип Шатрие“.