Сабаленка триумфира в „белоруския“ сблъсък на Ролан Гарос

Сабаленка триумфира в "белоруския" сблъсък на Ролан Гарос

Ролан Гарос, втори кръг

Арина Сабаленка – Алиаксандра Саснович 7-5, 6-3

Арина Сабаленка достигна до трети кръг на Ролан Гарос след победа над своята сънародничка Алиаксандра Саснович. На третата в схемата ѝ се наложи да обръща резултата и в двата сета, но не допусна световната №103 да поднесе сензация и заслужи мястото си в следващата фаза.

Там нейна опонентка ще бъде Анастасия Павлюченкова, която по-рано днес победи Айла Томлянович.

Саснович спечели повече точки на ретур (41-37), но за сметка на това Сабаленка бе значително по-резултатна на сервис (37-22). Саснович реализира шест от 12-те си точки за пробив (50%), но това се оказа недостатъчно, тъй като първата ракета на Беларус оползотвори осем от своите единадесет брейкпойнта (73%).

Началото на мача изобилстваше от пробиви, като в първите шест гейма никоя от опонентките не успя да спечели подаването си. Сабаленка първа успя да спечели сервис гейм и обърна резултата, повеждайки с 4-3, но веднага след това Саснович възстанови равенството. Световната №103 можеше отново да излезе напред, но в деветия гейм пропусна точка за пробив и отново се оказа в ролята на догонваща.

Впоследствие двете си размениха по един гейм за 6-5, а в дванадесетия Сабаленка достигна до три поредни сетбола. Саснович спаси първия, но при следващата си възможност световната №4 не остави шансове на своята сънародничка и приключи първия сет при 7-5 в своя полза.

Втората част започна така, както и първата – с по два пробива за всяка от опонентките. Отново Сабаленка бе тази, която успя първа да спечели свое подаване, а впоследствие шампионката от турнира в Мадрид реализира нов брейк и увеличи преднината си на 4-2. Саснович намали резултата, но това бе последният позитивен момент за нея в този мач, тъй като Сабаленка спечели следващите два гейма и по този начин оформи крайното 7-5, 6-4 след час и половина на корта.