Сензация в Дубай: Харис победи Тийм

Още след първия си мач от турнира №1 в схемата в Дубай Доминик Тийм е аут от надпреварата от категория АТР 500. Световният №4 бе отстранен след поражение с 3-6, 4-6 от Лойд Харис.

Южноафриканецът изигра превъзходен мач на сервис и след само 72 минути на корта постигна най-голямата победа в кариерата си. За него това бе едва втори успех над тенисист от топ 20 като първият дойде миналата седмица в Доха срещу Стан Вавринка.

От самото начало световният №81 стоеше отлично в размените с бекхенди. Той бе по-постоянен с обратния си удар и така още при 2-1 стигна до първите си шансове за пробив като реализира втория брейкбол с бекхенд уинър по диагонала.

В хода на мача Харис поддържаше отлични проценти на сервис, загуби едва една точка на първи сервис и на негов начален удар така и не се стигна дори до равенство. Във втората част Харис стигна до единствения пробив при 3-3, когато затрудни австриеца с дълбоки бехкенд уинъри и се възползва максимално от двете двойни грешки на съперника. Сервирайки за мача Харис разчиташе на първия си сервис и с гейм на 15 стигна до големия успех.

В следващия кръг той ще срещне Филип Краинович, който отстрани Алехандро Давидович Фокина след 7-5, 6-4.

„Супер щастлив съм с тази победа. Уча се много от Доми, така че за мен е специално чувство, много съм щастлив и от факта, че играя добър тенис мач след мач, което ми дава голяма увереност“, каза Харис след успеха.

За Тийм сезон 2021 продължава доста неубедително. На Australian Open той загуби в три сета от Григор Димитров в четвъртия кръг, а миналата седмица в Доха загуби на четвъртфинал от Роберто Баутиста Агут.