Проследихте на живо: Григор Димитров – Андрю Харис 6-3, 6-3

В сряда Григор Димитров ще дебютира на корта през сезон 2021. Българинът е поставен под №2 на турнира Murray River Open, заради което почиваше в първи кръг. Във втори негов съперник е №232 в света Андрю Харис. Представителят на Австралия е 26-годишен, без големи успехи в мъжкия тенис. До момента изявите му на ниво АТР са епизодични, а победата над Таро Даниел с 5-7, 6-4, 7-5 в първия кръг бе и първият му успех на това ниво.

Кариерата на Харис е съпътствана от множество контузии, които водят до прекъсване от около година в четири различни случая. При юношите той има титли на двойки от Уимбълдън и Ролан Гарос в тандем с Ник Кирьос.

Мачът между Димитров и Харис ще се проведе на „1573 Arena“ и започва около 11:30 часа.

Вече е ясен и евентуалният съперник в трети кръг – това е друг австралиец в лицето на Алексей Попирин. Световният №114 победи изненадващо Томи Пол с 6-4, 6-3.

Ще следим за вас развитието на мача.

Натиснете тук, за да актуализирате статията!

Първи сет:

0-1 Мачът започна с форхенд уинър на Димитров, който имаше своя шанс при 30-30. Тогава сбърка един наглед удобен форхенд, а след ас Харис спечели гейма.

1-1 Бърз сервис гейм, в който началният удар работеше и Григор даде само една точка на австралиеца.

1-2 Няколко продължителни гейма бяха спечелени от Димитров, който стигна до два брейкбола при 15-40. В този момент Харис успя да намери няколко добри първи сервиса, а и Григор бе прекалено пасивен, което позволи на австралиеца да си вземе подаването.

2-2 Гейм, в който Григор направи две непредизвикани грешки от форхенд, но това не му попречи да си вземе подаването.

3-2 Пробив за Димитров. Българинът игра много успешно на ретур в хода на гейма. При 30-40 Харис спаси брейкбола с ас, а след това имаше и геймбол, благодарение на сервис в тялото. Отново се стигна до равенство, а след пореден неудобен за Харис ретур бившият №3 в света имаше и втори шанс за пробив. При него комбинация от бекхенд по правата и още един по диагонала донесе първия пробив в мача.

3-3 Пробив за Харис. Австралиецът се възползва от първия по-слаб гейм на Димитров, който започна и завърши с двойна грешка. След пресилен форхенд се стигна до 15-40. Двете възможности бяха отразени, както и трета след това. Едно успешно излизане към мрежата за 26-годишния австралиец му осигури четвърти брейкбол, при който двойната грешка сложи край на гейма.

4-3 Пробив за Димитров. Върнатият пробив не притесни по никакъв начин Димитров. Българинът разчиташе на прецизност и дълбочина в следващия гейм. При 15-40 стигна до два брейкбола. При втория умно изпълнен лоб доведе до грешка от смач на Харис.

5-3 Отличен сервис гейм, който Григор печели на 0 след два последователни аса.

6-3 Пробив и сет в полза на Димитров. Българинът набързо стигна до 0-30, а след това при 30-30 Харис направи двойна грешка. След нея дълбок ретур даде предимство на българина и така сетът приключи с трети пробив в негова полза.

Втори сет:

1-0 Серията на Димитров вече е от четири поредни гейма, след като взе подаването си на 30.

1-1 Харис спира серията на съперника с няколко хубави сервиса и успешен завършек на мрежата при 40-15.

2-1 Три аса в този гейм и набързо Димитров сяда за първа почивка в сета.

3-1 Пробив за Димитров. Българинът се чувства все по-добре на корта. С няколко добри изпълнения стигна до 0-40 и още първият брейкбол бе реализиран след двойна грешка на съперника.

4-1 Пробивът е затвърден след гейм, в който сервисът на Димитров диктуваше всичко. Той направи два аса, а единствената точка за Харис дойде след двойна грешка.

4-2 Харис спира серията на съперника след гейм с няколко непредизвикани грешки на българина.

5-2 Димитров отново може да разчита на солиден начален удар и се доближава на гейм от победата.

5-3 Харис взима лесно подаването си и така си осигурява един финален шанс да опита да върне пробива.

6-3 Мач за Димитров! Няколко грешки доведоха до първи брейкбол за Харис в сета, но той не набързо отразен, след което Димитров реализира първия си мачбол.