Проследихте на живо: Григор Димитров – Фернандо Вердаско 3-6, 6-3, 6-4, 6-4

Проследихте на живо: Григор Димитров - Фернандо Вердаско 3-6, 6-3, 6-4, 6-4

Григор Димитров се изправя срещу световния №106 Фернандо Вердаско в първия си мач от тазгодишното издание на Уимбълдън. Двубоят е втори в програмата на корт №3 и ще започне след края на мача между Матео Беретини и Гуйдо Пея.

До момента Димитров и Вердаско са изиграли седем мача помежду си, като балансът е 4-3 в полза на българина. Първата ни ракета спечели последните два сблъсъка срещу испанеца, като последният засега мач между тях бе през 2019 г. Тогава те се изправиха един срещу друг в първи кръг на турнира в Барселона, като Димитров спечели с 6-2, 6-7(4), 6-3.

Коментар на живо:

Първи сет:

0-1 Няколко грешки от бекхенд на Григор гарантираха лесен гейм на 15 за Вердаско, който сервира мача на начален удар.

1-1 Геймът не започна много добре за Димитров и след двойна грешка се стигна до 15-30. След това обаче впечатляващ уинър и два хубави сервиса донесоха успеха.

1-2 Вердаско направи двойна грешка за начало на гейма, но оттам насетне стигна до бързи четири точки.

2-2 Много сложен гейм, в който Григор трябваше да спасява първи брейкбол при 30-40 след сгрешен форхенд. Два хубави сервиса го поставиха в печеливша позиция, а при геймбола бекхендът по правата му позволи да излезе на мрежата, където по впечатляващ начин завърши с нещо като къса топка с гръб към корта след лоб на съперника.

2-3 Вердаско играе много успешно на сервис от началото на мача и стига до първия гейм на 0.

3-3 Димитров отговаря с гейм на 0 на своята сметка. В него първият сервис работеше и постави основите за няколко чудесни уинъра.

3-4 Първи брейкбол пред Григор Димитров, който дойде след страхотен ретур уинър от диагонал. Това обаче не разколеба Вердаско, който бързо неутрализира опасността, за да завърши гейма с форхенд на линията.

3-5 Пробив, Вердаско. Непредизвикана грешка на мрежата от страна на бившия №3 в света доведе до 0-30, а атака към бекхенда му осигури два последователни брейкбола в полза на Вердаско. Още първият бе реализиран след излизане към мрежата от страна на Григор и минаващ от форхенд по правата за опитния испанец.

3-6 Сет, Вердаско. Испанецът отново демонстрира добро ниво на сервис и без да се стигне до много разигравания успява да вземе гейма, а с това и сета.

Втори сет:

1-0 Григор спира серията от три поредни гейма за съперника си с гейм на 0, който завършва с ас на втори сервис.

2-0 Пробив, Димитров. Няколко грешки от страна на Вердаско доведоха до 40-40. Прекрасен форхенд по правата от движение доведе до брейкбол, при който Григор действа хитро с прехвърлящ удар спрямо излезлия напред испанец и така стигна до първия си пробив в мача.

3-0 Пробивът е затвърден, макар и след много дълъг гейм, в който Димитров отрази три шанса за рибрейк. Първите два дойдоха след двойна грешка за 15-40, а нова непредизвикана грешка на българина даде и трета на Вердаско. Все пак и тя бе отразена, а след втората двойна в гейма, дошла при геймбол, Димитров успя с два добри сервиси да се измъкне.

4-0 Пробив, Димитров. Ситуацията във втория сет изглежда все по-добра за българина. Вердаско бърка често, а след нова двойна грешка се стигна до 30-40. Форхенд уинър спаси Вердаско, но мощен ретур с форхенд по правата се стигна до нова възможност, която бе реализирана от българина.

5-0 Геймът започна доста трудно с няколко грешки на Димитров. Вердаско имаше общо три възможности за връщане като при две от тях имаше своите шансове, но не се възползва. Григор завърши гейма при първия си геймбол след изумителна къса след мощен форхенд на съперника.

5-1 Вердаско слага край на серията на съперника си след гейм, в който Димитров имаше два сетбола. И в двата обаче испанецът пласира хубави сервиси и доминираше с форхенда.

5-2 Пробив, Вердаско. Слаб гейм с доста грешки на Григор, който по този начин запазва шансовете на съперника си в сета.

5-3 Още един добър гейм за испанеца, който се приближава още повече в резултата. Димитров ще сервира отново за спечелване на сета.

6-3 Сет, Димитров. От втория опит Григор не бърка, макар и да бе в ситуация 15-30. Този път първият сетбол на собствен сервис бе реализиран.

Трети сет:

1-1 Два бързи гейма на 0 за сервиращите за старт на третата част.

1-2 Геймът започна с два хубави форхенд уинъра по правата от бекхенд ъгъла за Димитров, но оттам насетне Вердаско се справи добре.

2-2 Бърз гейм на 15 за Григор Димитров.

3-2 Пробив, Димитров. Пет брейкбола бяха необходими за Григор, за да достигне до първия пробив в третия сет. Вердаско продължава да прави прекалено много непредизвикани грешки, но в доста от важните моменти сервисът го измъкна. Димитров си служеше добре със слайс бекхенда и в крайна сметка се пребори за петата възможност, при която размина излезлия напред съперник.

4-2 Този път без никакви проблеми при затвърждаване на пробива – гейм на 0.

5-3 Двамата навлязоха в серия от лесно спечелени геймове.

5-4 Вердаско отново взима подаването си и така Димитров ще сервира за спечелване на сета.

6-4 Без никакви проблеми и с отличен сервис Григор стигна до гейм на 0, с който се доближава на един сет от победата.

Четвърти сет:

1-1 Тенденцията от последните минути се запазва и двамата откриват четвъртата част с геймове на 0.

1-2 Вердаско отново е убедителен, първата почивка в сета идва без пробиви.

2-2 Вердаско опита да бъде агресивен в този гейм и дори стигна до брейкбол, но Димитров не трепна във важните моменти.

2-3 Вердаско се върна към добрите стандарти на първи сервис и така стига до пореден гейм в своя полза.

3-3 Григор Димитров е още по-стабилен на сервис в момента и изравнява набързо с гейм на 0.

4-3 Пробив, Димитров. Много добър гейм на ретур за Григор, който караше съперника да влиза в разигравания, а Вердаско често бъркаше. Първият брейкбол бе спасен, но се стигна до втори след малко късмет при ретура за българина и в този случай испанецът се пропука.