Кареньо Буста е на 1/8-финал в Монте Карло след победа над Хачанов

Rolex Monte-Carlo Masters

Пабло Кареньо Буста – Карен Хачанов 6-2, 6-3

Световният №12 Пабло Кареньо Буста се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Монте Карло след убедителна победа над Карен Хачанов. Испанецът, който преди няколко дни спечели турнира в Марбея, затвърди добрата си форма, като не загуби сет и във втория си мач от началото на надпреварата в Княжеството.

Следващият противник на испанеца ще бъде Каспър Рууд, който по-рано днес елиминира световния №8 Диего Шварцман (6-3, 6-3).

Превъзходството на Буста бе най-сериозно по отношение на спечелените на ретур точки (27-11), като освен това третата ракета на Испания имаше лек превес и при тези на сервис (34-31). Буста реализира четири от деветте си точки за пробив (44%), докато Хачанов не успя да оползотвори нито един от двата брейкпойнта, които се откриха пред него.

Мачът започна отлично за полуфиналиста от US Open, който проби сервиса на опонента си още в първия гейм, след което затвърди брейка и поведе с 2-0. Хачанов обаче намали резултата, след което двамата си размениха по един гейм на нула за 3-2.

Хачанов имаше възможност да възстанови равенството, но в шестия гейм пропусна две поредни точки за пробив и позволи на Буста да осъществи обрат. Испанецът завърши силно сета, като първо реализира нов пробив, след което записа гейм на нула, като по този начин приключи откриващия сет при 6-2 в своя полза.

Испанецът имаше възможност да продължи добрата си серия, но в началото на втория сет пропусна два поредни брейкпойнта и позволи на Хачанов да поведе в резултата. Буста успя да изравни, но след това отново пропиля брейкпойнт и първата почивка в сета дойде при резултат 2-1 за Хачанов.

Впоследствие обаче световният №12 подобри значително представянето си и отново възстанови равенството, след което осъществи пълен обрат, пробивайки за 3-2. Испанецът продължи да увеличава преднината си, като спечели и шестия гейм, но Хачанов прекъсна серията му и намали изоставането си на 4-3. Това обаче не смути Буста, който спечели следващото си подаване, а няколко минути по-късно записа решаващ пробив, с който оформи крайното 6-2, 6-3 след 74 минути на корта.