AO 24 Live blog: Какво се случи в ден №9 в Мелбърн

Следете с нас всичко, което се случва в осмия ден на Australian Open 2024:

Резултатите от всички завършили мачове можете да видите ТУК.

===АКТУАЛИЗИРАЙ===

13:31 Кинуен Джън победи Осеан Доден с 6-0, 6-3 в последния мач от днешната програма.

12:05 Много категорична победа на Карлос Алкарас – 6-4, 6-4, 6-0 над Миомир Кецманович. Предстои четвъртфинал срещу Зверев.

11:50 Саша Зверев оцеля в пет сета срещу Камерън Нори, завършили с тайбрек до 10 точки – 7-5, 3-6, 6-3, 4-6, 7-6(3).

10:45 Анна Калинская е една от сензационните четвъртфиналистки в Мелбърн. Тя победи с 6-4, 6-2 Жасмин Паолини.
10:15 Александър Василев приключи участието си при юношите. В турнира на двойки той и Уилям Винчигера отстъпиха с 5-7, 3-6 от Форел и Папамаламис.

9:35 Саша Зверев повежда с 2-1 сета срещу Камерън Нори след 6-3 в третата част. Сетът бе прекъснат за кратко заради протест от зрител на трибуните.

9:10 И Хуберт Хуркач е в топ 8 след победа в три сета над Артур Казо – 7-6(6), 7-6(3), 6-4. Той ще играе с Медведев на четвъртфинал.

9:05 Първа победа за български представител в Мелбърн днес. 15-годишният Иван Иванов с първи успех в турнир от Големия шлем, след като той и испанският му партньор Серхио Планела победиха с 6-3, 7-6(5) Донгхюн Хван и Егор Плешивцев

8:50 Даниил Медведев сам си усложни задачата като пропусна да победи Нуно Боржеш в три сета, но все пак нямаше проблеми в четвъртата част за крайното 6-3, 7-6(4), 5-7, 6-1.

6:10 Йоана Константинова загуби във втория кръг при девойките след 2-6, 1-6 срещу поставената под №1 в турнира Рената Ямричова.

5:25 Даяна Ястремска постигна седмата си поредна победа в Мелбърн и е на четвъртфинал, започвайки своето пътешествие от квалификациите. Украинката отстрани Виктория Азаренка след 7-6(6), 6-4. Тя ще срещне Носкова на четвъртфинал.

5:10 Линда Носкова е на четвъртфинал в Мелбърн след само три гейма с Елина Свитолина. При 3-0 в полза на чехкинята, украинката бе принудена да се оттегли заради контузия в гърба.

В първия ден от новата седмица ни очакват втората порция мачове от четвъртия кръг на турнира. След тяхното изиграване ще знаем имената на всички четвъртфиналисти в турнира, така че логично и мачовете на сингъл при мъжете и жените стават все по-малко. Те са разпределени на трите големи корта.

На централния „Род Лейвър Арена“ програмата откриват Виктория Азаренка и Даяна Ястремска в 3 часа след полунощ българско време. След това един срещу друг излизат Даниил Медведев и дебютантът на този етап Нуно Боржеш.

Карлос Алкарас се завръща към мачовете във вечерна сесия. Негов съперник в спор за място в топ 8 на турнира е Миомир Кецманович. За финал е оставен двубоят на №12 в схемата Кинуен Джън срещу Осеан Доден.

Rod Laver Arena
От 3ч.: Виктория Азаренка – Даяна Ястремска
Не преди 4:30ч.: Нуно Боржеш – Даниил Медведев
От 10ч.: Миомир Кецманович – Карлос Алкарас
Кинуен Джън – Осеан Доден

На „Маргарет Корт“ не преди 4:30 часа една срещу друга застават Линда Носкова и Елина Свитолина. Не преди 7 пък е сблъсъкът Александър Зверев – Камерън Нори.

За „Джон Кейн Арена“ са предвидени двубоите Артур Казо – Хуберт Хуркач и Жасмин Паолини – Анна Калинская.