Джокович се класира за 50-ия си четвъртфинал на Големия шлем

Уимбълдън, осминафинал

Новак Джокович – Кристиан Гарин 6-2, 6-4, 6-2

Новак Джокович продължава защитата на титлата на Уимбълдън след убедителен успех над световния №20 Кристиан Гарин. Водачът на схемата трябваше да положи сериозни усилия, за да спечели втория сет, но въпреки това не остави съмнение в превъзходството си и стигна до напълно заслужен успех срещу чилиеца.

Следващият опонент на шампиона ще бъде победителят от мача между Андрей Рубльов и Мартон Фучович.

Джокович записа 9 аса и само една двойна грешка, докато статистиките на Гарин по тези показатели показваха съответно 2 и 5. Сърбинът реализира два пъти повече уинъри от своя опонент (28-14) и оползотвори пет от 12-те си точки за пробив (45%), докато Гарин не се възползва от нито една от двете възможности, които се откриха пред него.

Световният №1 пое инициативата от самото начало, реализирайки ранен пробив след два поредни гейма на нула. Гарин редуцира пасива си, но Джокович продължи да доминира и осъществи нов брейк, след който поведе убедително с 5-1. Чилиецът успя да прекъсне серията на шампиона, но той отговори с още един гейм на нула, като по този начин спечели първия сет с 6-2.

Гарин поведе във втория, но след това пропусна две точки за пробив и позволи на Джокович да изравни. Впоследствие ролите се размениха и чилиецът си върна водачеството, след като спаси брейкпойнт, преди неговият опонент да възстанови равенството за втори път. Тенденцията се запази и през следващите минути и така резултатът достигна 4-4. Постоянството на Джокович се отплати и той обърна резултата, като проби в деветия гейм, след което затвърди брейка и надделя с 6-4 във втората част.

Силната серия на сърбина продължи и той успя да вземе преднина от 2-0 в третия сет. Гарин намали изоставането си, но след това Джокович изигра най-силния си период в мача. Световният №1 охлади ентусиазма на съперника си с три поредни гейма на 15, като по този начин поведе с 5-1 и на практика реши сблъсъка. Гарин върна един гейм, но преднината на Джокера вече бе твърде сериозна и той триумфира с 6-2, 6-4, 6-2 след малко под два часа игра на централния корт.