Трета поредна чиста победа и четвъртфинал за Барти

Уимбълдън, осминафинал

Ашли Барти – Барбора Крейчикова 7-5, 6-3

Световната №1 Ашли Барти триумфира над Барбора Крейчикова и за пръв път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. Австралийката изоставаше с 2-4 в първата част, но въпреки това успя да намери изход от трудната ситуация и за трети пореден път не загуби сет в Шампионата.

В следващата фаза Барти ще се изправи срещу победителката от мача между Ема Радукану и Айла Томлянович.

Лидерката в ранглистата беше по-резултатна както на сервис (48-39), така и на ретур (33-29). Барти бе значително по-прецизна при възможностите си за пробив, като реализира четири от своите седем (57%), докато Крейчикова оползотвори само два от десетте си брейкпойнта (20%).

Барти взе преднина в началото, но Крейчикова отговори с гейм на нула, след което реализира първия пробив в мача и поведе с 3-1, а впоследствие задържа тази разлика до 4-2. Чехкинята имаше възможност да увеличи преднината си и да се доближи значително до спечелването на сета, но в седмия гейм пропусна брейкпойнт и позволи на Барти да върне интригата.

Австралийката продължи да доминира и осъществи пълен обрат, а при 5-4 стигна до сетпойнт. Крейчикова избегна опасността и възстанови равенството, но Барти не позволи на опонентката си да ѝ отнеме инициативата и завърши сета по възможно най-добрия начин – с два поредни гейма на нула, като по този начин се наложи със 7-5.

Вторият сет започна аналогично на първия – Барти поведе, но Крейчикова изравни като спаси брейкпойнт на австралийката. Впоследствие ролите се размениха и световната №1 си върна водачеството, след като шампионката на Ролан Гарос пропусна две поредни точки за пробив, но чехкинята отново възстанови равенството при 2-2.

Барти обаче спечели и третото си подаване, след което осъществи много важен пробив за 4-2. Впоследствие и двете опонентки записаха по един брейк, а в оказалия се последен в мача девети гейм Барти спаси точка за пробив на Крейчикова, след което реализира открилия се пред нея мачбол и спечели със 7-5, 6-3 след час и половина игра.