Оже-Алиасим е на финал след категорична победа над Муте

Murray River Open, полуфинал

Феликс Оже-Алиасим – Корентен Муте 6-1, 6-2

Световният №21 Феликс Оже-Алиасим се класира за финала на турнира Murray River Open след убедителна победа над Корентен Муте. Канадецът изигра най-силния си мач от началото на турнира и си спечели място в сблъсъка за трофея след едва 61 минути на корта.

В утрешния финал негов опонент ще бъде Даниел Еванс, който по-рано днес победи Жереми Шарди с 6-2, 6-2.

Оже-Алиасим записа 8 аса, докато неговият опонент не успя да го направи нито веднъж. Канадецът имаше огромно преимущество при спечелените както на първи (93%:57%), така и на втори сервис точки (64%:31%). Оже-Алиасим реализира четири от седемте си точки за пробив (57%), а Муте нито веднъж не стигна до брейкпойнт.

Мачът започна с гейм на нула за Оже-Алиасим, но веднага след това Муте изравни. От този момент нататък обаче канадецът напълно контролираше събитията на корта. Третият в схемата отново поведе след гейм на нула, след което спечели още четири безответни гейма, като успя на два пъти да пробие сервиса на своя опонент. Така Оже-Алиасим взе преднина в мача като спечели категорично първия сет с 6-1.

Муте успя на два пъти да поведе в резултата в началото на втората част, а в третия гейм спаси точка за пробив на своя опонент. За негово съжаление обаче Оже-Алиасим отново направи серия от пет поредни гейма, в които даде общо едва четири точки на французина. По този начин 20-годишният канадец оформи крайното 6-1, 6-2 в своя полза и се класира за своя седми ATP финал.