Вавринка започна сезона с победа в Мелбърн

Murray River Open, втори кръг

Стан Вавринка – Михаил Кукушкин 4-6, 6-3, 6-1

Първият поставен в схемата на Murray River Open Стан Вавринка започна участието си в турнира с трисетова победа над 90-ия в света Михаил Кукушкин. Швейцарецът загуби първия сет, но след това показа класата си и продължи към 1/8-финалите на надпреварата.

Там втората ракета на Швейцария ще се изправи срещу намиращия се на 174-то място в световната ранглиста Алекс Болт.

Вавринка бе много силен на сервис като записа цели 14 аса срещу само 2 на Кукушкин, докато в същото време не допусна нито една двойна грешка. Швейцарецът имаше голямо предимство по отношение на спечеленитен а първи сервис точки (81%:56%), а освен това бе значително по-ефективен при точките си за пробив. Stan The Man реализира 80% от възможностите си (4 от 5), докато успеваемостта на Кукушкин бе 43% (3 от 7).

Мачът започна с гейм на нула за Вавринка, но след това Кукушкин взе инициативата и поведе с 3-1. Пробивът, осъществен от казахстанеца, се оказа единственият в сета и той се наложи над именития се опонент с 6-4.

Вавринка на два пъти поведе в началото на втората част, но неговият опонент също спечели първите си две подавания. Швейцарецът отново излезе напред като спечели пети гейм на нула, а след това реализира първия си пробив в мача и натрупа комфортна преднина от 5-2. Кукушкин обаче намали резултата, а в деветия гейм спаси два поредни сетбола на Вавринка. Малко след това обаче шампионът на Australian Open за 2014 г. стигна до трета възможност, която успя да реализира и изравни резултата в мача след 6-3 във втората част.

Кукушкин спечели първия гейм в заключителния сет, но след това Вавринка бе пълен господар на корта. Трикратният шампион от Големия шлем не даде повече геймове на своя опонент и на три пъти проби сервиса му, а в четвъртия гейм спаси два брейкпойнта. Швейцарецът приключи мача с гейм на нула, оформяйки крайното 4-6, 6-3, 6-1 след два часа игра.