Русия на полуфинал, Рубльов и Медведев не дадоха шанс на Япония

ATP Cup, групова фаза

Андрей Рубльов – Йошихито Нишиока 6-1, 6-3

Даниил Медведев – Кей Нишикори

Русия е вторият отбор, който си осигури място на полуфиналите на ATP Cup. След като вчера победиха Аржентина, днес руснаците се справиха с лекота с Япония. Това стана благодарение на победите на сингъл на Андрей Рубльов и Даниил Медведев над Йошихито Нишиока и Кей Нишикори.

Рубльов, който е най-високо ранкираната втора ракета в турнира, отново нямаше никакви проблеми, давайки само четири гейма на Нишиока за 6-1, 6-3 след час и 5 минути игра.

На теория Медведев трябваше да има по-големи затруднения срещу бившия финалист от US Open Нишикори, но реалността не бе такава. Световният №4 реализира четири пробива в хода на мача и след 6-2, 6-4 комфортно гарантира на Русия второ поредно участие на полуфиналите в отборния турнир.

„Много съм щастлив за отбора. Да достигнем полуфиналите е голяма стъпка. Много съм щастлив, че го направихме чрез двата мача на сингъл. И двата бяха в по два сета, така че съм много доволен за отбора и дано продължим така“, коментира Медведев.

Преди година Русия стигна до полуфиналите с четири победи преди това. Медведев загуби от Новак Джокович в трети сет и така пропусна да направи мача на двойки решаващ. Сега Русия е единственият отбор с двама тенисисти в топ 10, което дава голямо предимство. На полуфиналите е възможно повторение на сблъсъка със Сърбия. Преди това обаче в четвъртък Джокович и компания трябва да победят Германия.

В същото време двубоят между Аржентина и Япония ще бъде единствено за определяне на втория отбор в групата.

Японците записаха почетна победа в мача на двойки, в който Бен Маклахлан и Нишиока победиха с 4-6, 6-3, 12-10 Евгени Донской и Аслан Карацев.