Адриан Андреев с нова победа в Анталия

ITF M15 Antalya, първи кръг

Адриан Андреев – Марко Бортолоти 6-4, 6-1

Адриан Андреев записа убедителна победа над 538-мия в света Марко Бортолоти в първи кръг на турнира на ITF в Анталия. Първият сет бе много равностоен и оспорван, но във втория българинът напълно контролираше събитията на корта и заслужено стигна до победата.

Във втори кръг Андреев ще се изправи срещу победителя от мача между четвъртия в схемата Владислав Орлов (№350 в световната ранглиста) и 16-годишния представител на домакините Сюлейман Дениз Гюрсой, който понастоящем е без ранкинг.

Андреев имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на първи сервис точки, като българинът регистрира 82% ефективност срещу 62% за Бортолоти. Софиянецът бе много по-прецизен и при точките за пробив като реализира 75% от своите възможности (6 от 8), докато Бортолоти успя при едва 29% от шансовете си (2 от 7).

Мачът започна с гейм за Бортолоти, но веднага след това Андреев взе инициативата като реализира първия пробив в срещата и поведе с 3-1. Италианецът обаче вдигна значително темпото и изненада неприятно Андреев, като това му позволи също да спечели три поредни гейма и да си върне аванса при 4-3.

Това обаче изобщо не притесни Андреев, който отговори по чудесен начин на агресията на Бортолоти. Българинът прекъсна серията на опонента си и изравни резултата при 4-4, след което успя отново да пробие, като отрази два поредни геймпойнта в деветия гейм. Андреев продължи да се представя по-убедително от Бортолоти и така спечели първия сет с 6-4 след 52 минути игра.

Българинът спечели откриващия гейм във втория сет, но неговият опонент успя да изравни резултата. От този момент нататък обаче Андреев доминираше категорично над италианския тенисист. До края на мача 19-годишният българин не даде повече геймове на Бортолоти и спечели сета само за 29 минути, оформяйки крайното 6-4, 6-1 в своя полза.