Андреев се класира за 1/8-финалите на турнира в Анталия

ITF M15 Анталия, първи кръг

Адриан Андреев – Льору Мартинес 7-5, 7-6(4)

Адриан Андреев започна участието си на турнира на ITF в Анталия с двусетов успех над намиращия се на 1431-во място в ранглистата Льору Мартинес. Българинът трябваше да се потруди доста за успеха, след като изоставаше с 2-4 и в двата сета, но въпреки това успя да се справи с швейцарския квалификант и заслужено напусна корта като победител.

В следващата фаза поставеният под №2 Андреев ще се изправи срещу победителя от мача между Рента Токуда (№462 в световната ранглиста) и 17-годишния италианец Габриеле Пираино.

Андреев на два пъти поведе в резултата в началото, но Мартинес също спечели първите си две подавания и не позволи на третата ни ракета да натрупа преднина. Случи се обратното – швейцарецът реализира първия пробив в мача и обърна резултата, след което увеличи преднината си на 4-2. Андреев обаче отговори с гейм на нула, след което проби за 4-4.

Българинът спечели трети пореден гейм и си върна водачеството, но неговият опонент прекъсна серията му и възстанови равенството. Андреев обаче отново спечели подаването си, след което реализира решаващ пробив, който му донесе успеха със 7-5 в откриващия сет.

Втората част протече по подобен сценарий – Андреев спечели първите си два сервис гейма, но след това допусна обрат от 2-1 до 2-4. Въпреки това софиянецът и този път успя да излезе от трудната ситуация и да поведе с 5-4. Льору обаче възстанови равенството, след което двамата си размениха по един гейм и така се стигна до тайбрек.

Швейцарецът поведе с 2-0, но в хода на гейма Андреев успя да намали изоставането си до 5-4. Именно тогава настъпи големият момент на българина, който вдигна значително темпото и отбеляза три безответни точки, като по този начин стигна до победата със 7-5, 7-6(4) след 2 часа и 22 минути на корта.