Проследихте на живо: Адриан Андреев – Алексей Попирин 1-6, 7-5, 3-6

Проследихте на живо: Адриан Андреев - Алексей Попирин 1-6, 7-5, 3-6

Малко след 13 часа българско време Адриан Андреев излиза за мача си от втория кръг на ATP 250 турнира в Сингапур срещу световния №114 Алексей Попирин.

19-годишният българин се възползва максимално от получения уайлд кард за турнира и записа първа победа над тенисист от топ 100 след страхотен обрат с 1-6, 6-3, 6-4 срещу Лойд Харис.

За него това бе втора победа в основна схема на АТР турнир след тази срещу Марсел Илхан в Анталия. С успеха над Харис Андреев си гарантира влизане сред първите 400 на световната ранглиста, а нов успех освен първи четвъртфинал на това ниво, би му донесъл и доближаване до топ 300.

Попирин стигна до този етап след победа в два тайбрек сета срещу американеца Кристофър Юбенкс. Австралиецът е бивш шампион от Ролан Гарос при юношите.

На Australian Open той загуби във втори кръг след пет сета срещу Лойд Харис, а на подготвителния турнир преди това загуби също в трети кръг след три сета с Григор Димитров.

Следете развитието на мача с нас.

Първи сет:

0-1 Мачът започна с точка за Андреев, но Попирин взима бързо подаването си, завършвайки с форхенд уинър по правата, попаднал точно на линията.

1-1 Андреев трябваше доста да се потруди, но успя да спечели първия си сервис гейм. Първият сервис не работеше много, което водеше до натиск от ретура на Попирин. Стигна се до две равенства и при втория геймбол използва по-лек кик сервис, който свърши работа.

1-2 Същият сценарий от първия сервис гейм на австралиеца – първа точка за Андреев и четири последователни за Попирин, който използва добре началния си удар.

1-3 Пробив за Попирин. Първият сервис на Андреев отново не работи и това влияе на развитието на разиграванията. От 30-0 се стигна до брейкбол, спасен след излизане на мрежата. Българинът имаше и геймбол, но след два последователни ретур уинъра Попирин отново имаше възможност за брейк. При нея форхендът на по-младия от двамата излетя в аут.

1-4 Нов силен гейм на сервис за Попирин, който набързо затвърждава пробива.

1-5 Нов пробив за Попирин. За съжаление Андреев отново не използва геймбола си след добро начало в гейма и няколко разигравания, завършили в негова полза. Хубава къса на Попирин доведе до равенство, а след грешка от форхенд австралиецът имаше брейкбол, който реализира.

1-6 Сет за Попирин. Най-добрият гейм на ретур за Андреев. В него той направи два бекхенд уинъра по правата и стигна до равенство, но все пак австралиецът слага край на сета.

Втори сет:

1-0 Чудесно начало с първи гейм на 0 за Андреев, който на старта на сета разчиташе на първия сервис и това веднага доведе до разликата.

1-1 Бърз гейм за Попирин.

2-1 Гейм, в който Андреев водеше с 40-15, но след няколко грешки и добра игра на мрежата от съперника се вкара в неприятности. Все пак след два спасени брейкбола успява да вземе подаването си.

2-2 Попирин продължава да минава леко през подаванията си – гейм на 0.

3-2 За втори пореден път Андреев се измъква от много трудна ситуация. При 15-40 отрази двата последователни брейкбола след добра атака от дъното на корта и грешка от ретур на съперника.

3-3 Няколко грешки на Попирин и за първи път в мача Андреев стигна до шанс за пробив. Набързо обаче австралиецът неутрализира опасността и изравнява резултата.

4-3 Подобрението в играта на Андреев е очевидно – гейм на 0, с който отново излиза напред в резултата.

4-4 Попирин този път успява да вземе бързо сервис гейма си.

5-4 Нов прекрасен гейм за българина, който започна с точка за съперника след неприятно докосване до мрежата, но след това Попирин не взе нито разиграване повече.

5-5 Геймът започна с точка за Андреев. Постигна и втора след хубав бекхенд по правата, но Попирин все пак взима своето.

6-5 От 30-0 се стигна до 30-30, но това не притесни Адриан, който продължи да играе чудесно, да доминира в дългите разигравания и така закономерно си осигури минимум тайбрек.

7-5 Пробив и сет за Андреев. Първият пробив идва в идеалния момент. Геймът започна с непредизвикана грешка на Попирин, а след минаващ от бекхенд и хубаво излизане на мрежата Андреев си осигури три сетбола при 0-40. Вторият от тях бе реализиран след форхенд в аут на австралиеца и така ще гледаме трети сет.

Трети сет:

1-0 Серията на Андреев продължава с уверен откриващ сервис гейм.

1-1 Андреев с още няколко добри изпълнения, включително страхотен форхенд уинър за 40-30, но Попирин съумява да си вземе подаването.

2-1 При 30-30 Попирин прати бекхенда си в мрежата, а поредният форхенд уинър на линията за Андреев доведе до първата почивка в решителния сет.

2-2 Първият сервис работи и това позволява на Попирин да спечели гейма на 0.

2-3 Пробив за Попирин. За съжаление първият по-слаб гейм на сервис от дълго време за Андреев води до пробив в полза на съперника. При 30-40 австралиецът заложи всичко в ретура и това донесе успеха.

2-4 Попирин успява бързо да затвърди пробива и да се доближи до успеха в мача.

3-4 Най-лесният гейм за Андреев от началото на мача – много скоростно стига до четири поредни разигравания в своя полза.

3-5 Андреев стигна до 30-30, но Попирин взима подаването си и така българинът ще сервира за оставане в мача.

3-6 Адриан не издържа, сервирайки за оставане в мача. Първият мачбол бе отразен, но двубоят приключи след две последователни двойни грешки.