Шиникова записа победа в квалифиакциите в Хамбург

Hamburg European Open, първи квалификационен кръг

Изабелла Шиникова – Сина Херман 6-4, 6-2

Изабелла Шиникова се класира за последния кръг от квалификациите за WTA 250 турнира в Хамбург след като победи световната №450 Сина Херман. Българката изигра силен мач и владееше инициативата през почти целия двубой, стигайки до напълно заслужена победа.

В битка за място в основната схема третата ни ракета ще се изправи срещу 198-мата в света Елена Русе.

Херман имаше лек превес по отношение на спечелените на ретур точки (34-32), но за сметка на това Шиникова бе значително по-резултатна на сервис (40-27). Българската тенисистка бе почти безупречна при точките си за пробив, реализирайки шест от седем (86%), докато нейната опонентка оползотвори само тро от своите тринадесет брейкпойнта (23%).

Шиникова спаси пет брейкпойнта и спечели откриващия гейм, след което записа първия пробив в мача и увеличи преднината си на 2-0. Германката успя да върне брейка и да възстанови равенството, но след това третата ни ракета заигра много по-добре и успя да натрупа солидна преднина от 5-2.

Впоследствие обаче в играта на българката настъпи спад и Херман намали резултата на 5-4, а в десетия гейм поведе с 40-15. Шиникова обаче изравни резултата, след което спаси геймбол, преди в крайна сметка да успее да се наложи и да спечели първия сет с 6-4.

Втората част започна с пробив за Херман, но след това българката осъществи обрат и поведе с 2-1. Германката възстанови равенството, но радостта ѝ не продължи дълго, тъй като Шиникова реализира нов брейк и направи резултата 4-2 в своя полза. Херман на два пъти стигна до брейкпойнт в седмия гейм, но българката избегна опасността и увеличи аванса си, след което записа решаващ пробив, с който оформи крайното 6-4, 6-2 след 1 час и 22 минути игра.