Мугуруса не остави шансове на Сакари и е на полуфинал в Доха

Qatar Total Open, 1/4-финал

Гарбине Мугуруса – Мария Сакари 6-3, 6-1

Гарбине Мугуруса се класира за полуфиналите на турнира в Доха след убедителна победа над 25-ата в света Мария Сакари. Двукратната шампионка от Големия шлем изигра най-силния си мач от началото на надреварата и сломи съпротивата на гръцката тенисистка само за 68 минути.

В спор за място на финала Мугуруса ще се изправи срещу друга двукратна „мейджър“ шампионка – Виктория Азаренка.

Световната №16 бе по-ефективна на сервис като записа повече асове (4-1) и направи по-малко двойни грешки (0-4) от своята съперничка. Мугуруса имаше превъзходство при спечелените на първи сервис точки (24-18), както и на втори ретур (15-3). Испанката реализира пет от дванадесетте брейкпойнта, до които достигна (42%), докато Сакари оползотвори единствената възможност за пробив, която се откри пред нея в мача.

Сакари първа взе преднина в мача, но в следващите три гейма Мугуруса даде само една точка на гъркинята и направи резултата 3-1 в своя полза. Сакари успя да изравни резултата, но първата ракета на Испания спечели седмия гейм и поведе с 4-3, макар да пропусна цели четири точки за пробив преди да успее да се наложи.

Мугуруса увеличи преднината си след гейм на нула, а впоследствие ситнга до два поредни сетбола. Сакари отрази първия, но при следващия си опит испанката бе доста по-прецизна и успя да спечели сета с 6-3.

Шампионката на Уимбълдън за 2017 г. спечели откриващия гейм на втората част, но след това пропусна брейкпойнт и позволи на Сакари да изравни. Това обаче изобщо не обезвери Мугуруса и тя си върна водачеството след нов гейм на нула, след което проби сервиса на опонентката си и поведе с 3-1.

Испанката продължи да доминира и в следващите три гейма даде само четири точки на своята опонентка, като по този начин надделя категорично с 6-3, 6-1 и се класира за полуфиналите в турнира за втори път в кариерата си.