Квитова елиминира Пегула и отново е на финал в Доха

Qatar Total Open, полуфинал

Петра Квитова – Джесика Пегула 6-4, 6-4

Петра Квитова записа победа в два сета над 44-тата в света Джесика Пегула и за трети път в кариерата си се класира на финала на турнира в Доха. Чехкинята изоставаше с 0-3 във втория сет, но осъществи зрелищен обрат и стигна до мача за трофея.

Там тя ще се изправи срещу Гарбине Мугуруса в повторение на заключителния сблъсък в турнира от 2018 г., който завърши с победа за Квитова (3-6, 6-3, 6-4).

Двете опонентки имаха почти еднакви показатели по отношение на спечелените на първи и втори сервис точки, като решаващи за изхода на сблъсъка се оказаха повечето осъществени от Квитова пробиви. Бившата №2 в света спечели шест от 11-те си брейкпойнта, докато Пегула оползотвори четири от шестте си възможности за пробив.

Пегула първа поведе в резултата след като в първия гейм отрази точка за пробив на Квитова, но след това чехкинята осъществи обрат и поведе с 2-1. Американката обаче възстанови равенството, след което отново взе преднина след гейм на нула.

Това обаче не обезвери Квитова и в следващите два гейма тя даде само две точки на своята опонентка, преди Пегула да прекъсне серията ѝ и да изравни за 4-4. В деветия гейм Квитова пропусна два брейкпойнта, но при третия си опит отново успя да запише пробив, след което спечели убедително десетия гейм и така се наложи с 6-4 в първия сет.

Началото на втората част бе отлично за Пегула, която записа ранен пробив и поведе с 3-0. Квитова обаче върна интригата като спечели следващите два гейма преди американката отново да пробие за 4-2.

Въпреки трудната ситуация втората ракета на Чехия продължи да играе много уверено и агресивно и успя да възстанови равенството при 4-4. В деветия гейм Пегула на три пъти повеждаше в резултата, но след това ѝ се наложи да спасява брейкпойнт. Американката избегна опасността, но само временно, тъй като Квитова все пак спечели гейма и поведе с 5-4.

Двукратанта шампионка на Уимбълдън не пропусна чудесния шанс и приключи мача с гейм на нула, оформяйки крайното 6-4, 6-4 след 1 час и 22 минути на корта.