Анджелик Кербер спечели битката на поколенията с Гоф

Уимбълдън, осминафинал

Анджелик Кербер – Кори Гоф 6-4, 6-4

Трикратната шампионка от Големия шлем Анджелик Кербер достигна до четвъртфиналите на Уимбълдън за пети път в кариерата си, след като надделя над световната №23 Кори Гоф. Мачът бе много интригуващ, като и двете опонентки показаха много качествен тенис, но опитът на германката си пролича във важните мигове и тя успя да елиминира една от младите звезди на женския тур.

Следващата опонентка на Кербер ще бъде Каролина Мухова, която по-рано днес победи Паула Бадоса.

Гоф регистрира повече асове (6-3) и по-малко двойни грешки (2-5), но въпреки това Кербер бе по-резултатна на сервис (37-34), както и на ретур (28-23). Германката реализира четири от петте си точки за пробив (80%), докато нейната опонентки оползотвори само два от своите шест брейкпойнта (33%).

Никоя от опонентките не можа да спечели подаването си в началните пет гейма, но след това Кербер първа успя да затвърди своя пробив и по този начин направи резултата 4-2 в своя полза. Гоф отговори като спечели първия си сервис гейм в мача, но веднага след това бившата №1 в света възстанови разликата от два гейма при 5-3. Младата американка оново редуцира пасива си, но Кербер не ѝ позволи да ѝ отнеме инициативата и спечели първия сет с 6-4.

Гоф спаси брейкпойнт на Кербер и излезе напред в резултата в началото на втория сет, но след това германката вдигна значително темпото и осъществи пробив, след който натрупа аванс от 3-1. Световната №23 обаче продължи да се бори и в хода на сета редуцира пасива си до 4-3, а в осмия гейм стигна до два поредни брейкпойнта.

Шампионката в турнира за 2018 г. обаче избегна опасността и спечели подаването си, доближавайки се само на гейм от победата. Гоф отново намали резултата, но това не притесни Кербер, която приключи мача с гейм на нула, оформяйки крайното 6-4, 6-4 след 75 минути на корта.