Ига Швьонтек беше безкомпромисна срещу Бегу

Уимбълдън, трети кръг

Ига Швьонтек – Ирина Бегу 6-1, 6-0

Ига Швьонтек се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън след разгромна победа над намиращата се на 79-о място в ранглистата Ирина Бегу. Полякинята изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и даде само един гейм на опонентката си, приключвайки сблъсъка за по-малко от час.

Следващата опонентка на Швьонтек ще бъде победителката от мача между Гарбине Мугуруса и Онс Жабур, които играят по-късно днес.

Световната №9 бе много по-резултатна както на сервис (30-16), така и на ретур (28-8). Броят на непредизвиканите грешки на полякинята също бе много по-нисък от този на Бегу (6-25), като освен това Швьонтек не направи нито една двойна грешка срещу седем такива на румънката. Седмата в схемата реализира пет от осемте си точки за пробив (63%), докато Бегу не успя да оползотвори нито един от своите три брейкпойнта.

Швьонтек започна вихрено мача и успя без особени усилия да натрупа комфортен аванс от 3-0. Полякинята продължи да доминира и записа два поредни гейма на нула, преди Бегу да успее да прекъсне серията ѝ. В седмия гейм румънската тенисистка стигна до два поредни брейкпойнта, които обаче бяха стасени от Швьонтек. Впоследствие световната №9 отрази още една точка за пробив, преди да обърне резултата и да спечели откриващия сет с 6-1.

Втората част започна така, както и първата – с два гейма на 15 в полза на Швьонтек. Полякинята успя да пробие за втори път, след което затвърди брейка с гейм на нула, като по този начин увеличи преднината си на 4-0. Последвалият гейм бе най-дългият и оспорван в мача. Макар на два пъти да изоставаше в резултата, Швьонтек осъществи обрат и стигна до точка за пробив, която обаче не успя да реализира.

Впоследствие миналогодишната шампионка на Ролан Гарос пропусна още два брейкпойнта, преди в крайна сметка да успее да се наложи. Това оконачтелно сломи съпротивата на Бегу и седмата в схемата приключиа мача с гейм на нула, триумфирайки с 6-1, 6-0 само за 55 минути игра.