Плишкова е във втори кръг на Ролан Гарос. Датчанка изненада Брейди, а Младенович отпадна

Roland Garros, първи кръг
Каролина Плишкова -Маяр Шериф 6-7(9) 6-2 6-4

Каролина Плишкова се класира за втория кръг на Ролан Гарос след побед в три сета над Маяр Шериф. Първият сет бе много оспорван и равностоен, като Плишкова повеждаше на цели четири пъти, но Маяр неизменно успяваше да изравни. Чехкинята отново излезе напред при 5-4, но след това Маят записа пробив и осъществи обрат. Плишкова обаче успя да изравни и така се стигна до тайбрек.

В него Плишкова поведе с 6-3 и вече се виждаше като победителка в сета, но Маяр осъществи пробив и изравни резултата, след което излезе напред при 8-7. Плишкова също записа пробив и поведе с 9-8, но радостта на чехкинята не трая дълго, тъй като Маяр спечели три поредни точки и триумфира в драматичния сет, продължил почти час.

Вторият сет започна с гейм за Плишкова, след което Маяр възстанови равенството. Изглеждаше, че ни очаква още един равностоен сет, но това не се случи. Световната №4 наложи непосилно темпо на своята опонентка и направи зрелищен пробив, след който поведе с 5-1. Маяр намали пасива си, но след това Плишкова приключи уверено сета след гейм на нула.

Karolina Pliskova

Макар поведе на два пъти в началото на заключителния сет, но Плишкова не позволи на опонентката си да се откъсне в резултата. Египтянката отново поведе при 3-2, но Плишкова стигна до пробив и поведе с 5-3, поемайки пълен контрол върху събитията на корта. Маяр върна интригатам като направи резултата, 5-4, но в следващия гейм Плишкова реализира втория си мачбол и се класира за втория кръг на турнира в Париж, където ще срещне Йелена Остапенко.

Елена Рибакина надигра Сорана Кърстя с 6-0 6-3, а младата датчанка Клара Таусон изненада всички с успеха си над Дженифър Брийди. Бившата №1 при девойките надделя над американката с 6-4 3-6 9-7. Тя продължава срещу Даниъл Колинс, която победи Моника Никулеск с 2-6 6-2 6-1.

Алисън ван Уйтванк надигра Ребека Петерсон с 2-6 6-3 6-1, а Нао Хибино елиминира Марта Костюк след 6-4 6-0. Ана Богдан надделя над Тимеа Бабош с 6-4 6-2, а Лаура Зигемунд победи Кристина Младенович със 7-5 6-3.