Кербер е на 1/8-финал в Рим след контузия на Халеп

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Симона Халеп – Анджелик Кербер 6-1, 3-3 (отк. Халеп)

Анджелик Кербер се класира за 1/8-финалите на турнира в Рим след отказ на миналогодишната шампионка Симона Халеп. Румънката спечели убедително първия сет и започна много силно втория, но малко по-късно се оттегли от двубоя заради травма в левия крак. Така Кербер спечели очаквания с голям интерес сблъсък между последните две шампионки на Уимбълдън, макар мачът да не приключи по особено приятен начин.

В следващата фаза германката ще се изправи срещу Йелена Остапенко, която по-рано днес победи Айла Томлянович (6-2, 7-6).

Откриващият гейм бе много интригуващ, като на Халеп ѝ се наложи да спасява два брейкпойнта преди в крайна сметка да успее да спечели подаването си. Румънката удвои преднината си с пробив на нула, но след това Кербер също записа брейк и намали резултата на 2-1.

От този момент нататък обаче световната №3 напълно пое контрола върху мача. Халеп на два пъти проби сервиса на германката, като в следващите четири гейма само веднъж ѝ даде повече от една точка, спечелвайки категорично първия сет с 6-1.

Силната серия на румънката продължи в началото на втория сет и тя поведе с 2-0 след ранен пробив. Халеп можеше да направи преднината си още по-убедителна, но в третия гейм пропусна два поредни брейкпойнта и позволи на Кербер да редуцира пасива си. Германката успя да осъществи пробив за 2-2 и имаше шанс да осъществи пълен обрат, след като поведе с 40-30 в петия гейм, но Халеп успя да си върне водачеството.

Въпреки това обаче ставаше все по-видно, че румънката изпитва дискомфорт и движението и по-корта е силно затруднено. След спечеления от Кербер шести гейм третата в схемата поиска медицинско прекъсване, след което прецени, че не може да продължи участието си в мача. Така сблъсъкът приключи с победа за Анджелик Кербер след 58 минути игра.