Крейчикова е на полуфинал на Ролан Гарос след триумф над Гоф

Ролан Гарос, четвъртфинал

Кори Гоф – Барбора Крейчикова 6-7(6), 3-6

Световната №33 Барбора Крейчикова стана третата полуфиналистка на тазгодишното издание на Ролан Гарос. Чехкинята изигра пореден силен мач в турнира и записа победа в два сета над Кори Гоф. Чехкинята бе на път да изпусне контрола върху почти спечелен сет, след като във втората част пропиля пет мачбола и допусна намаляване на резултата от 5-0 до 5-3, но успя да прекъсне устрема на американката и да триумфира в днешния сблъсък.

В битка за място на финала Крейчикова ще се изправи срещу победителката от мача между Ига Швьонтек и Мария Сакари.

В хода на мача чехкинята спечели повече точки както на сервис (52-37), така и на ретур (38-36). Крейчикова имаше предимство и по другите ключови показатели, записвайки повече уинъри (27-25) и по-малко непредизвикани грешки (28-41), като освен това реализира един брейк повече от Гоф (4-3).

Мачът започна отлично за американката, която осъществи ранен пробив и поведе с 3-0. Крейчикова отговори на предизвикателството и успя да изравни, но след това Гоф отново взе инициативата и се доближи само на гейм от спечелването на сета, правейки резултата 5-3 в своя полза. Впоследствие обаче световната №25 пропусна сетбол и позволи на Крейчикова да редуцира пасива си, а малко по-късно чехкинята затвърди пробива с гейм на нула и възстанови равенството при 5-5.

Гоф отново взе водачеството, но в дванадесетия гейм пропиля още две възможности да спечели сета и така се стигна до тайбрек. Крейчикова поведе с 2-0, но в хода на гейма нейната опонентка успя да обърне резултата и да стигне до два поредни сетпойнта. Липсата на опит от страна на Гоф обаче си пролича и тя се поддаде на напрежението, позволявайки на Крейчикова да реализира четири безответни точки и да спечели първата част със 7-6(6).

В началото на втория сет чехкинята владееше изцяло положението на корта и успя на два пъти да пробие сервиса на своята опонентка, натрупвайки комфортен аванс от 5-0. Мачът изглеждаше решен, но американката спечели шестия гейм, а в седмия осъществи пробив, след като спаси три поредни мачбола. Впоследствие Крейчикова пропусна още две възможности да приключи мача и това даде възможност да Гоф да продължи силната си серия, като редуцира пасива си до 5-3. Чехкинята обаче успя да прекрати устрема на опонентката си с гейм на нула, който ѝ донесе победата със 7-6(6), 6-3 след малко под два часа игра.