Осака нямаше проблеми срещу Гарсия и е в трети кръг на Australian Open

Australian Open, втори кръг

Наоми Осака – Каролин Гарсия 6-2, 6-3

Шампионката на Australian Open за 2019 г. Наоми Осака се класира за трети кръг на тазгодишното издание на турнира след двусетова победа над Каролин Гарсия. Японката пое контрола върху играта от самото начало и не ог изпусна до края, приключвайки мача само след един час игра.

Следващата опонентка на настоящата шампионка на US Open ще бъде Онс Жабур, която елиминира щастливия губещ Анна Каролина Шмйедлова.

Осака превъзхождаше опонентката си по отношение на спечелените както на първи (86%:57%), така и на втори сервис точки (70%:53%). Световната №3 реализира три от седемте точки за пробив, които се откриха пред нея, докато Гарсия нито веднъж не достигна до брейкпойнт.

Мачът започна с гейм за Осака, но веднага след това Гарсия възстанови равенството. Японката обаче отново излезе напред в резултата, след което реализира първия пробив в мача и поведе с 4-1. Гарсия намали изоставането си, но Осака си върна инициативата като спечели седмия гейм, а впоследствие стигна до три поредни сетбола. Всички те бяха спасени от французойката, но нейната опонентка си извоюва четвърта възможност за приключването на сета, която успя да реализира и спечели първата част с 6-2.

Началото на втория сет бе равностойно, като Осака на два пъти поведе в резултата, но Гарсия успяваше да отговори на предизвикателството на своята опонентка и така резултатът стана 2-2. Третата поставена отново излезе напред в резултата като спечели петия гейм на нула, а в шестия успя да осъществи първия пробив в сета след като навакса пасив от 0-30.

Осака увеличи преднината си на 5-2 преди Гарсия да прекъсне серията ѝ като спечели осмия гейм. Надеждите на французойката за обрат обаче не просъществуваха дълго, тъй като последва гейм на нула в полза на нейната опонентка. По този начин Осака оформи крайното 6-2, 6-3 и намери място в следващата фаза на надпреварата.