Осака отстрани Жабур и ще играе с Мугуруса на 1/8-финал

Australian Open, трети кръг

Наоми Осака – Онс Жабур 6-3, 6-2

Световната №3 Наоми Осака се класира за 1/8-финалите на Australian Open след убедителна победа над Онс Жабур. Японката отново демонстрира чудесна форма и напълно заслужено намери място в следващата фаза, където ще видим сблъсък между нея и друга шампионка от Големия шлем – Гарбине Мугуруса.

Осака бе почти безгрешна при възможностите си за пробив като реализира шест от седемте си брейкпойнта (86%), докато Жабур оползотвори четири от своите осем (50%). Друг решаващ фактор за успеха на третата поставена бяха спечелените на втори сервис точки, където тя имаше значително превъзходство спрямо своята опонентка (44%:26%).

Жабур стигна до брейкпойнт в първия гейм, но Осака избегна опасността и поведе в резултата. Тунизийката успя да изравни, а в третия гейм пред нея се откриха още три възможности за пробив. Световната №30 обаче не реализира нито един от тях и нейната опонентка поведе с 2-1.

Жабур възстанови равенството, но в петия гейм отново пропусна точка за пробив и позволи на Осака да си върне водачеството. Японката записа първия пробив в мача като спечели следващия гейм на нула и по този начин поведе с 4-2. Жабур намали изоставането си, но шампионката в турнира за 2019 г. отново спечели два поредни гейма и триумфира с 6-3 в първия сет.

Втората част започна с гейм за Жабур, но Осака бързо си върна инициативата като проби за 3-1. Тунизийката имаше възможност да изравни резултата, като първо спечели петия гейм, а след това пред нея се откри точка за пробив. Тя обаче за пореден път не успя да се възползва от чудесната възможност и Осака направи голяма крачка към победата, повеждайки с 4-2.

Световната №3 увеличи преднината си след като спаси три геймбола на своята опонентка, а впоследствие записа гейма на нула, с който оформи крайното 6-3, 6-2 след 1 час и 19 минути игра.