Тийм разгроми Кьопфер и се класира за трети кръг на AO

Australian Open, втори кръг

Доминик Тийм – Доминик Кьопфер 6-4, 6-0, 6-2

Доминик Тийм се класира за третия кръг на Australian Open след победа в три сета над своя съименник Кьопфер. Шампионът на US Open не остави съмнение в превъзходството си и напълно заслужено намери място в следващата фаза, където ще се изправи срещу победителя от мача между Ник Кирьос и Юго Умбер.

Световният №3 имаше сериозно предимство по отношение на спечелените на първи сервис точки (81%:60), като това бе един от решаващите фактори за неговата победа. Тийм показа колебания при точките си за пробив, като реализира само 50% от тях (6 от 12), но в същото време отрази и двата, до които стигна Кьопфер.

Мачът започна с гейм на нула за Кьопфер, но Тийм бързо възстанови равенството, след което двамата си размениха по още един гейм за 2-2. Кьопфер поведе в резултата за трети път, а в шестия гейм стигна до две точки за пробив, но не успя да реализира нито една от тях и Тийм отново изравни.

В седмия гейм Тийм пропусна три брейкпойнта, но продължи да поставя опонента си под напрежение и стигна до четвърта възможност, която успя да реализира. Световният №3 продължи силната си серия и поведе с 5-3, но Кьопфер намали резултата като спечели деветия гейм. В следващия обаче Тийм отново бе на висота и даде само една точка на опонента си, като по този начин спечели първия сет с 6-4.

Във втория сет интрига на практика нямаше. Доминик Тийм бързо натрупа преднина от 4-0, спечелвайки три поредни гейма на нула. Кьопфер имаше възможност да открие актива си в сета след като поведе с 40-15 в петия гейм, но Тийм осъществи обрат и увеличи преднината си. Малко след това австриецът стигна до два поредни сетбола и макар да пропусна първия, при втората си възможност бе доста по-прецизен и триумфира с 6-0 в сета.

Шампионът на US Open продължи да играе много по-добре от своя опонент и поведе с 4-0 в третия сет, осъществявайки изумителна серия от 11 поредни спечелени гейма. Тя бе прекъсната от Кьопфер, но германецът не успя да застраши водачеството на Тийм и Доминатора стигна без особени проблеми до победата с 6-4, 6-0, 6-2.