ITF W25 Мадрид, първи кръг
Изабелла Шиникова – Анастасия Куликова 2-6, 4-6
Изабелла Шиникова отпадна от турнира на ITF в Мадрид след поражение от намиращата се на 465-о място в световната ранглиста Анастасия Куликова. Макр да бе далеч от най-доброто си ниво, третата ни ракета имаше чудесна възможност да спечели втория сет, но допусна обрат от 4-2 и приключи участието си в надпреварата.
Сблъсъкът започна доста зле за Шиникова, която на два пъти позволи на финландката да пробие сервиса ѝ и не след дълго изоставаше с 0-4. Българката опита да редуцира пасива си, но Куликова продължи да поддържа разликата от четири гейма и в крайна сметка спечели първия сет с 6-2.
В началото на втората част квалификантката осъществи нов пробив, но Шиникова успя да обърне резултата и да поведе с 2-1. Макар да допусна изравняване, българката бързо си върна инициативата и успя да пробие, повеждайки с 4-2. Изглеждаше, че мачът ще приключи с решаващ трети сет, но това не се случи.
В представянето на Шиникова настъпи сериозен спад, докато в същото време Куликова започна отново да демонстрира играта, която показваше в началото на първия сет. Финландката за втори път в мача направи серия от четири поредни спечелени гейма и триумфира с 6-2, 6-4 след 77 минути на корта.
TennisKafe.com