Халеп елиминира Вондрушова в първия си мач в Щутгарт

Porsche Tennis Grand Prix, 1/8-финал

Симона Халеп – Маркета Вондрушова 6-1, 6-3

Симона Халеп започна участието си на тазгодишното издание на турнира в Щутгарт с убедителна победа над световната №20 Маркета Вондрушова. Румънката показа много добра форма в първия си мач на клей за сезона и владееше инициативата през целия двубой, достигайки заслужено до следващата фаза.

Там шампионката на Уимбълдън ще се изправи срещу победителката от мача между Белинда Бенчич и Екатерина Александрова.

Предимството на Халеп бе най-сериозно по отношение на спечелените на ретур точки (22-8), като освен това румънката бе по-резултатна и на сервис (32-22). Световната №3 реализира четири от шестте си точки за пробив (67%), докато Вондрушова нито веднъж не достигна до брейкпойнт.

Чехкинята първа поведе в резултата, но радостта ѝ не трая дълго. Халеп отговори с гейм на нула, след което проби за 2-1. Румънката продължи да контролира напълно играта и до края на сета не даде повече геймове на своята опонентка, спечелвайки категорично първия сет с 6-1 за едва 26 минути.

Втората част бе значително по-интригуваща. Халеп на три пъти поведе в резултата, но Вондрушова не ѝ позволи да осъществи пробив и също спечели първите си три сервис гейма. Румънката обаче си върна водачеството, след което записа пробив и направи резултата 5-3 в своя полза. Този единствен брейк бе повратният момент в сета, тъй като след това Халеп отново спечели подаването си и триумфира с 6-1, 6-4 след само 57 минути на корта.